Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Cyfrowe waluty państw na pewno powstaną. Podsumowanie tygodnia #283

Cyfrowe waluty banków centralnych na 100 proc. powstaną - mówi jeden z czołowych pracowników Fed. O tym i innych newsach przeczytacie na CE.

8 października 2019 | 11:38

Miniony tydzień przebiegł bez jakiś zaskakujących zwrotów akcji na wykresie. Co zaś działo się na poziomie fundamentów? 

Cyfrowe waluty banków centralnych są nieuniknione

Prezes banku Rezerwy Federalnej w Filadelfii, Patrick Harker zaskoczył chyba wszystkich fanów kryptowalut. Przyznał, że cyfrowe waluty banków centralnych są nieuniknione. Powiedział to na konferencji, która dotyczyła bankowości społecznościowej.

„To jest nieuniknione … Myślę, że lepiej, żebyśmy zaczęli to robić”

– stwierdził.

Sam jednak jest zdania, że to nie USA powinny być pionierem w tej kwestii:

„Szczerze mówiąc, nie sądzę, że powinniśmy być pierwszym autorytetem jako naród, który to zrobi.”

Źródło: Reuters

Urugwaj zagłosuje za pomocą blockchaina?

Startup Aeternity, który tworzy technologię smart contractów, połączył siły z Urugwajską Partią Cyfrową. Ugrupowanie działa od sześciu lat i promuje w swoim kraju nowe technologie, m.in. blockchaina. Tak sprawę skomentował Pablo Coirolo, CEO Aeternity Americas:

„Zastosowany system demokratycznych rządów, który zostanie wdrożony przez Urugwajską Partię Cyfrową, opiera się na wewnętrznym rozwiązaniu dot. zarządzania, które wykorzystuje [technologię] Aeternity do wewnętrznego podejmowania decyzji przez społeczność, co jest zupełnie nową architekturą, umożliwiającą większy udział obywateli w [podejmowaniu] decyzji politycznych na wszystkich poziomach, z niezmienną niezawodnością.”

Aeternity od września br. działa już na bazie własnego blockchaina. Wcześniej projekt funkcjonował na podstawie sieci Ethereum.

Źródło: Cointelegraph

Mark Zuckerberg będzie przesłuchiwany w sprawie LibraCoin

CEO Facebooka chyba niezbyt lubi przesłuchania przed amerykańskimi władzami, jak można wnioskować z tego, co spotkało go w czasie Cambridge Analytica. Wtedy był mocno spięty. Ponoć w styczniu ponownie będzie musiał stawić się przed politykami, a dokładnie przed Komitetem ds. Usług Finansowych. Sprawa dotyczy oczywiście LibraCoin, który to projekt nadal mocno niepokoi kongresmenów USA, ale też urzędników z Europy. Z kolei w październiku przesłuchiwana ma być dyrektor operacyjna Facebooka Sheryl Sandberg.

Źródło: The Information

Telegram w wersji blockchain jeszcze w tym miesiącu!

Świetne newsy płyną z obozu Telegrama. Usługa Telegram Open Network (TON)  ma wystartować jeszcze w tym miesiącu. Przypomnijmy, że to blockchainowa usługa szyfrowania wiadomości słynnej firmy, która stoi za jednym z najpopularniejszych komunikatorów na smartfony i komputery. Jego skuteczność w zapewnianiu prywatności jest podobno tak wysoka, że Rosja zakazała korzystania z niego na terenie swojego kraju.

Oprócz tego TON będzie zintegrowany z Ethereum:

„To była najprawdopodobniej najtrudniejsza cześć. Dzięki niej członkowie społeczności Ethereum posiadający zaawansowane umiejętności, będą mogli uruchomić wszystko, co napisali pod Ethereum na TON.”

Miesiąc temu Telegram uruchomił już testnet TON, eksplorator sieci i oprogramowanie do węzłów.

Źródło: Telegram

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut