Reklama:

Ekonomia. Krótka historia

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Pierwsze CBDC za 3 lata. Podsumowanie tygodnia #310

Według analityka Deutsche Banku Marion Laboure już do trzech lat świat ujrzy pierwsze cyfrowe waluty banków centralnych.

14 kwietnia 2020 | 14:00

Za nami kolejny tydzień w świecie kryptowalut. Co wydarzyło się w tym czasie?

Pierwsze CBDC za 3 lata

Okazuje się, że już do trzech lat świat ujrzy pierwsze cyfrowe waluty banków centralnych. Informację taką podał analityk Deutsche Banku Marion Laboure. Powiedział Reutersowi, że banki centralne niedawno utworzyły grupę badawczą dot. CBDC (chodzi o Europejski Bank Centralny i banki Kanady, Anglii, Japonii, Szwajcarii i Szwecji) i prawdopodobnie wydadzą pierwszą cyfrową walutę w ciągu około trzech lat. 

Oczywiście niemal na pewno prześcignie je Ludowy Bank Chin ze swoim cyfrowym juanem. Ten ma ukazać się w tym roku.

Źródło: Reuters

Smartfon HTC umożliwi ci kopanie kryptowaluty Monero

W czasie gdy giełdy kryptowalut usuwają z powodu regulacji prawnych Monero ze swoich platform, HTC ogłosiło, że za pomocą ich smartfona Exodus będzie można kopać jednostki tej cyfrowej waluty.

Phil Chen z HTC powiedział:

„Wydobywanie na urządzeniach mobilnych jest ważnym tematem badawczym w zrozumieniu rozwoju bezpiecznych sieci kryptograficznych. Liczba telefonów komórkowych w 2020 r. zbliża się do 3,5 miliarda, co dodatkowo zdecentralizowałoby i rozpowszechniło moc wydobywczą takich sieci”.

Źródło: Forbes

Na co wydawane są kryptowaluty?

Jeśli dotąd zastanawiałeś się, na co wydawane są cyfrowe waluty, już znasz odpowiedź.

Firma Visual Objects przeprowadziło badanie w grupie 983 osób, które znają temat kryptowalut i 157 właścicieli cyfrowych aktywów. Pierwszych zapytano, na co według nich właściciele kryptowalut wydają swoje cyfrowe aktywa. Aż 40 proc. osób stwierdziło, że na akcje, a 30 proc., że na… nielegalne przedmioty. 15 proc podało ubrania, jedzenie wskazał 14 proc.

Sami właściciele kryptowalut twierdzą zaś, że kupują na BTC i altcoiny żywność (38 proc.), odzież (34 proc.), akcje (29 proc.) i złoto (21 proc.). Jedynie 15 proc. twierdziło, że kupiło broń, a 11 proc. narkotyki.

Źródło: Bitcoinist

Powstanie „pomost” pomiędzy BTC a ETH

Już wkrótce ma powstać  „zdecentralizowany pomost między Bitcoinem a Ethereum”. Chodzi o projekt Keep Network. Matt Luongo, jego założyciel, twierdzi, że chodzi o skorzystanie z synergii BTC i ETH.

Celem jest przekazanie Bitcoinowi supermocy, którymi są inteligentne kontrakty w sieci Ethereum, a także wprowadzenie [na rynek] Bitcoina jako zabezpieczenia zdecentralizowanych finansów”

– uważa Luongo.

Dokładna data startu projektu nie jest jeszcze znana.

Źródło: DailyHodl

Reklama:

Quark