Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Pierwsza chińska firma inwestuje w BTC. Podsumowanie Tygodnia #357

10 marca 2021 | 12:23

Choć na wykresie BTC trwa trend boczny, na poziomie fundamentów dzieje się – ponownie! – wiele niezwykle ważnych rzeczy. Przed wami kolejna odsłona naszego podsumowania tygodnia.

Pierwsza chińska firma inwestuje w BTC

Zaczynamy od naprawdę niezwykle ważnego newsa. Pierwsza chińska firma inwestuje w BTC i ETH. Chodzi o Meitu, spółkę, która jest odpowiedzialna za tworzenie aplikacji internetowych i oprogramowanie rozpoznawania twarzy. Firma opublikowała oficjalne oświadczenie, w którym poinformowała, że dokładnie ​​5 marca zainwestowało łącznie „około 22,1 mln USD i 17,9 mln USD” w ETH i BTC. 

Jak dodano w komunikacie, „zakupów tych dokonano zgodnie z planem inwestycyjnym dot. kryptowalut, uprzednio zatwierdzonym przez radę dyrektorów […], zgodnie z którym grupa może dokonać zakupu netto kryptowalut o wartości do 100 mln USD, finansowanych z istniejących rezerw gotówkowych.”

Źródło: meitu.com

NBP opublikuje raport o CBDC

Okazuje się, że polski bank centralny, Narodowy Bank Polski (NBP), pracuje nad raportem dot. cyfryzacji walut. Instytucję interesuje kwestia cyfrowych walut banków centralnych (CBDC).

– W najbliższym czasie, a na pewno w tym roku opublikujemy duży raport na ten temat. Przygotowujemy się do różnych dalszych działań i powołania różnego rodzaju piaskownic, gdzie będziemy to badać. Natomiast powtarzam, że ewentualne wprowadzenie cyfrowego pieniądza w polskim banku centralnym w tej chwili byłoby do niczego nieprzydatne – powiedział w minionym tygodniu Adam Glapiński, prezes NBP.

Dodał, że „wszystkie banki prowadzą na ten temat badania, analizy i my także prowadzimy, zajmujemy się tym”.

Źródło: Comparic.pl

Sony Theta Network

Firma Sony dołącza do sieci Theta w roli weryfikatora. Projekt ma na celu wykorzystanie technologii blockchain na rynku multimediów. 

Magdalena Wasowska, dyrektor Sony Europe R&D Centre Europe Brussels Laboratory, uważa, że blockchain może zapewnić skuteczne „narzędzia do zarządzania licencjami i prawami”. W komunikacie prasowym dodała:

W centrum badawczo-rozwojowym podzielamy pasję Theta Network do zdecentralizowanych technologii i jesteśmy podekscytowani możliwościami, jakie technologia blockchain może zaoferować twórcom”.

Źródło: Cryptobriefing

Kings of Leon wydali album w postaci tokenów NFT

W minionym piątek zespół rockowy Kings of Leon wydał album zatytułowany „When You See Yourself”. Nowa muzyka została oddana w ręce fanów w paru formatach, w tym w postaci niezamiennego tokenu (NFT). 

Oprócz płyt CD, wielbiciele twórczości Kings of Leon będą mogli nabyć NFT. Co ciekawe, tokeny także zostały podzielone. Pierwsza grupa oferuje prawa do legalnych plików z muzyką. Druga umożliwi fanom dostęp do miejsc blisko sceny w czasie koncertów zespołu. Z kolei trzecia dotyczy ekskluzywnych dzieł audiowizualnych. Do tokenów dodano prace artysty Night After Night, który współpracuje z muzykami. Inteligentne kontrakty, na których oparte są tokeny, to zaś produkt YellowHeart, firmy z rynku blockchaina.

Źródło: Rolling Stone

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut