Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

PayPal i inne systemy płatności zostaną zbadane przez FED

6 czerwca 2013 | 09:00

Owen Weldon | 4 czerwca 2013

Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych bada możliwe ryzyko związane z systemami płatności online takimi jak PayPal Inc. oraz wirtualna waluta Bitcoin.

Grafika:  bitcoinet.pl
Grafika: bitcoinet.pl

Według  IBITimes, na poniedziałkowej konferencji ogłoszono, że bankierzy obawiają się zakłóceń, które nowi gracze online mogą wprowadzić w systemie finansowym.

Jak pisze Wall Street Journal, w odpowiedzi na pytanie o regulatorską kontrolę pośredników w płatnościach, wiceprzewodnicząca FED – Janet Yellen stwierdziła, że odbyły się już rozmowy z organizacjami bankowymi w celu zrozumienia jakie obawy wiążą się z tego typu systemami płatności.

Według PHYS, Yellen powiedziała też, że istnieją już regulacje dotyczące PayPal, podobnie jak i innych systemów płatności, ale wciąż konieczne jest ustalenie czy nie ma dodatkowego ryzyka.

Zaledwie miesiąc temu Władze w USA zajęły Mutum Sigillum LCC, który był jednym z kantorów wirtualnej waluty Bitcoin, ponieważ zostali oni oskarżeni o działanie jako nielicencjonowana działalność świadcząca usługi pieniężne.

Źródło: http://www.digitaljournal.com/article/351542

Tłumaczenie: Daniel Haczyk 6.06.2013

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut