Morgan Stanley chce inwestować w BTC? Podsumowanie tygodnia #349
Jak co tydzień, prezentujemy wam podsumowanie najważniejszych newsów z minionego tygodnia.
Morgan Stanley chce inwestować w BTC?
Choć banki przez wiele lat były sceptyczne względem Bitcoina, teraz coś zaczyna się zmieniać. Bank Morgan Stanley kupił 792 627 akcji firmy Business Intelligence MicroStrategy. Innymi słowy, nabył 10,9 proc. udziałów firmy. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie to, że ta dokonała wcześniej sporych inwestycji na rynku Bitcoina. Na dzień 21 grudnia spółka zgromadziła aż 70 470 Bitcoinów, a jej akcje wzrosły z 289 USD 8 grudnia do 545 USD 8 stycznia.
Źródło: Bloomberg
Kryptowalutowa platforma streamingowa ma problem
DLive to platforma streamingowa, której działania jest oparte na blockchainowym tokenie. Teraz jej szyld jest związany z kontrowersjami z minionego tygodnia. Chodzi o to, że za jej pośrednictwem transmitowano na żywo atak na Kapitol, jakiego dokonały prawicowe ugrupowania. Mało tego, za pomocą DLive udało im się zebrać spore kwoty pieniędzy.
Hatewatch zauważył:
„DLive wypłaciło ekstremistom setki tysięcy dolarów, głównie dzięki darowiznom w kryptowalutach, usłudze wbudowanej w witrynę”.
Przypomnijmy, że prawicowym działaczom udało się wkroczyć do Kapitolu i przerwać ostateczną procedurę wybory nowego prezydenta USA.
Źródło: Splcenter.org
Dynamo Kijów z własnym tokenem
Ukraińska drużyna piłkarska Dynamo Kijów chce mieć własny token kibica. Drużyna podpisała już umowę z Moonwalk, firmą specjalizującą się w tworzeniu cyfrowych tokenów.
Wiadomo, że fani drużyny będą mogli zarobić cyfrowe tokeny za pomocą „akcji społecznościowych”, takich jak prognozowanie meczów czy angażowanie się w mediach społecznościowych. Te będą potem zamieniane na dostęp na gadżety, bilety na wydarzenia VIP lub zniżki przy zakupach na stadionie.
Źródło: Businesswire
Brytyjski urząd ds. finansowych ostrzega przed firmami z rynku kryptowalut
Brytyjskie Financial Conduct Authority (FCA) ostrzega przed firmami z rynku kryptowalut, które obiecują pewne i wysokie zyski. “Inwestowanie w kryptowaluty lub pożyczki z nimi związane zazwyczaj wiąże się z podejmowaniem bardzo wysokiego ryzyka związanego z pieniędzmi inwestorów. Jeśli konsumenci inwestują w tego typu produkty, powinni być przygotowani na utratę wszystkich pieniędzy”, twierdzą urzędnicy.
“Podobnie jak w przypadku wszystkich spekulacyjnych inwestycji wysokiego ryzyka, konsumenci powinni upewnić się, że rozumieją, w co inwestują, jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem oraz [poznać] wszelkie mające zastosowanie zabezpieczenia regulacyjne”, dodano i poinformowano Brytyjczyków, że jeżeli stracą środki w wyniku tego typu inwestycji, regulator w niczym im nie pomoże.
FCA tłumaczy też, jak nie dać się oszukać na rynku:
Krok 1: Konsumenci powinni sprawdzić, czy firma, z której usług korzystają, znajduje się w rejestrze usług finansowych lub na liście firm z tymczasową rejestracją.
Krok 2: Jeśli nie, konsumenci powinni zapytać firmę, czy jest uprawniona do prowadzenia działalności bez rejestracji w FCA.
Krok 3: Jeśli tak nie jest, FCA sugeruje, aby konsumenci wycofali swoje kryptowaluty i / lub pieniądze z platformy danej firmy.
Źródło: CNBC