Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

MicroStrategy dokupi BTC za 1 mld USD? Podsumowanie tygodnia #371

16 czerwca 2021 | 07:35

Ostatni tydzień był dla BTC bardzo ważny. Dowiedzieliśmy się o paru sprawach, które mogą mieć duży wpływ na rynek.

MicroStrategy dokupi BTC?

MicroStrategy chce wyemitować i sprzedać swoje akcje o wartości 1 mld USD. Tak uzyskane środki planuje wydać na zakup większej ilości bitcoinów.

Będziemy nadal monitorować warunki rynkowe w celu ustalenia, czy przeprowadzić finansowanie dłużne lub kapitałowe w celu zakupu dodatkowych bitcoinów”

– podała firma w dokumencie, który został złożony w SEC.

Do tego spółka planuje inwestować w samą technologię blokchain:

Wierzymy, że nasze bitcoiny i powiązane działania wspierające sieć bitcoina zwiększają świadomość naszej marki i mogą zapewnić możliwości pozyskania nowych klientów dla naszej oferty analitycznej. Badamy również możliwości zastosowania technologii związanych z bitcoinami, takich jak analityka blockchaina w naszej ofercie dot. oprogramowania.”

Źródło: SEC

Francuska liga piłkarska emituje NFT

Francuska Federacja Piłki Nożnej w ramach współpracy z Sorare wyemituje NFT. Będzie to rodzaj gry e-karcianej. Każdy token będzie reprezentował inną e-kartę z innym zawodnikiem ligi francuskiej. Każdy sportowiec będzie cechował się innymi cechami. Tym samym kluczem w rozgrywce będzie ułożenie takiej strategii, która umożliwi wygranie meczy.

Ponoć do systemu zostaną podpięte inne ligi.

To pierwsze z wielu stowarzyszeń piłkarskich, które dołączą do nas w nadchodzących tygodniach i miesiącach”

– wyjaśnił dyrektor generalny Sorare, Nicolas Julia.

Źródło: Medium 

Liderzy krajów G7 nie mówili o kryptowalutach

Mimo szumnych zapowiedzi, w czasie ostatniego szczytu państw G7 nie omówiono kwestii dot. bitcoina i innych kryptowalut. Wcześniej sugerowano, że o BTC wypowie się Joe Biden. 

Ostatecznie politycy uznali tylko, że muszą wspólnie walczyć z problemami dot. unikania płacenia podatków i starać się wspierać OZE. Możliwe, że w tym kontekście wcześniej czy później pojawi się temat cyfrowych walut, ale jak na razie w raportach ze spotkania go nie widać.

Rosja chce otworzyć się na kryptowaluty?

Szef rosyjskiej dyplomacji, Siergiej Ławrow, wypowiedział zaskakujące słowa. Stwierdził, że kryptowaluty będą zyskiwać na znaczeniu w handlu międzynarodowy.

Myślę, że nieuchronnie nadejdzie czas, kiedy kryptowaluty odegrają bardzo ważną rolę [w handlu i finansach] i zajmą bardzo znaczący segment w sektorze rozliczeń międzynarodowych”

– powiedział.

Możliwe, że ma się to wpisać w politykę dedolaryzacji, jaką chce prowadzić Rosja.

– Staramy się coraz bardziej polegać na innych walutach [oprócz USD]. Na walutach narodowych, jeśli chodzi o handel dwustronny z naszymi partnerami – z Chinami, innymi państwami członkowskimi Szanghajskiej Organizacji Współpracy i wieloma innymi krajami  powiedział polityk.

Źródło: Tass

 

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut