Reklama

Quark

MFW i Bank Światowy z własną kryptowalutą. Podsumowanie tygodnia #259

23 kwietnia 2019 | 14:47

Jak co tydzień mamy dla was skrót najważniejszych informacji z rynku kryptowalut i blockchaina.

MFW + Bank Światowy = Learning Coin

Międzynarodowy Fundusz Narodowy i Bank Światowy tworzą prywatny blockchain i swoją kryptowalutę – Learning Coina. Projekt ma służyć pracownikom obu instytucji lepszemu poznaniu technologii sieci bloków. Zdaniem zarządów jednego i drugiego rynek “kryptowalut i technologii rozproszonej księgi rachunkowej rozwija się bardzo szybko (…).”

Nowe doniesienia z Iranu

Iran miał być rajem dla krypto-górników. Zgodnie z raportem 8btc okazuje się, że wcale nie jest tam tak pięknie, jak mogłoby się wydawać. Ceny prądu wcale nie są tak tanie, jak miały być. Ponadto celnicy nie pozwalają np. chińskim minerom wwozić na terytorium Iranu ich koparek.

Ze względu na ogromne dotacje do elektryczności w Iranie, rząd dodał koparki kryptowalut do listy 2000 zakazanych przesyłek. Dodatkowo ryzyko zatrzymania i skonfiskowania górników na granicy jest dość wysokie – mówi się, że irańskie służby celne skonfiskowały do ​​tej pory co najmniej 40 000 różnych modeli koparek- mówił mediom jeden z chińskich górników.

Polak stworzył platformę do dziedziczenia kryptowalut

Dokładnie 10 kwietnia 2019 roku wystartowała platforma Last Will. Czemu ma służyć? Otóż pomaga tworzyć smart kontrakty odpowiedzialne za dziedziczenie kryptowalut. Póki co projekt ogranicza się jednak do Bitcoin Casha (BCH). Osobą odpowiedzialną za powstanie Last Will jest Karol Trzeszczkowsk, z pochodzenia Polak!

Alians Coinbase z Visa

Coinbase uruchomiła kartę Coinbase Card. Usługa umożliwia klientom z Wielkiej Brytanii płacenie w sklepach i w sieci za pomocą cyfrowych walut. Karta giełdy to karta płatnicza Visa zasilana saldem kryptowalutowym z konta klienta giełdy. Tym samym nowa usługa umożliwia dokonywanie zakupów w walutach cyfrowych na całym świecie. Coinbase natychmiast konwertuje cyfrowe waluty klientów na waluty fiducjarną, aby dokończyć proces zakupu.

Znany YouTuber przechodzi do blockchainowej platformy

PewDiePie, jeden z topowych YouTuberów dołączył do platformy streamingowej DLive. W swoim oświadczeniu powiedział:

„Jestem podekscytowany możliwością rozpoczęcia regularnych transmisji na żywo! DLive jest dla mnie świetny, ponieważ jestem traktowany jak prawdziwy partner, podobnie jak pozostali ‘streamerzy’ na unikalnej platformie DLive.”

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut