Reklama

Quark

McDonald’s pomoże w testach cyfrowego juana. Podsumowanie tygodnia #312

Popularna sieć restauracji z fast foodami weźmie udział w testach cyfrowego juana. Oprócz McDonald's w programie pojawi się m.in. Starbucks.

28 kwietnia 2020 | 14:11

Wielkimi krokami zbliża się halving, co widać po cenie BTC i innych kryptowalut. Kurs rośnie, my jednak przyjrzymy się ponownie kwestiami dot. fundamentów.

McDonald’s zainteresowany cyfrowym juanem

Popularna sieć restauracji z fast foodami weźmie udział w testach cyfrowego juana. Oprócz McDonald’s w programie pojawią się Starbucks i Subway. W punktach tych sieci, które są zlokalizowane w strefach ekonomicznych w Chinach, gdzie prowadzone są testy e-juana, będzie można płacić za produkty zdigitalizowaną wersją waluty.

Źródło: Cashless

„Halving Bitcoina” popularny w Google Trends

Okazuje się, że halving BTC budzi ogromne emocje. Liczba wyszukiwań hasła „Bitcoin Halving” w Google znajduje się na rekordowym poziomie. I to nie tylko od 2016 r., gdy miał miejsce poprzedni podział nagrody w sieci krytowaluty. Nowe wyniki są rekordowe w całej historii blockchaina!

Oznacza to jedno: zainteresowanie wydarzeniem jest na niespotykaną wcześniej skalę. Ponadto wskazuje na wzrost świadomości dot. technologii. Jak przełoży się to na kurs? Przekonamy się wkrótce.

Źródło: Google Trends

Holenderski bank centralny zainteresowany CBDC

Bank centralny Holandii (DNB) przyznał w swoim nowym raporcie, że „jest gotów odegrać wiodącą rolę” w procesie emisji CBDC UE. Innymi słowy, Holandia chce być poligonem doświadczalnym dla inicjatywy.

W dokumencie wskazano też Librę Facebooka jako spore zagrożenie dla stabilności monetarnej świata i przyznano, że „jest to powód, przez który DNB i inne banki centralne rozważają obecnie wydanie własnej waluty cyfrowej”.

Źródło: DNB

Bitcoin to nie jest safe haven!

Na koniec – dla pewnej równowagi – jedna zła wiadomość. Według oddziału Rezerwy Federalnej w Kansas City BTC nie może być dziś nazywany mianem bezpiecznej przystani. Oddział banku centralnego powołał się na dane Bloomberga. Z nich zaś wynika, że ​​Bitcoin w okresach spadków pokazuje dodatnią korelacją z indeksem S&P 500. Innymi słowy, jest na przeciwległym biegunie niż 10-letnie obligacje skarbowe i złoto.

Fed z Kansas City dodaje jednak, że jest po prostu zbyt wcześnie, by oceniać kryptowalutę przez pryzmat statusu safe haven.

Źródło: Oddział Fed w Kansas City

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut