Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin
26 września 2013 | 23:32

Społeczność Bitcoina nie jeden raz zaskakiwała swoimi oryginalnymi pomysłami. W kwietniu na forum bitcointalk pojawił się pomysł zakupu małego kraju i ogłoszenia go pierwszym na świecie krajem w którym Bitcoin byłby oficjalną walutą. Z kolei na początku września Sean?s Outpost – schronisko dla bezdomnych i najbardziej znana organizacja charytatywna w społeczności Bitcoin wpadła na pomysł zakupu nieruchomości i utworzenia Satoshi Forest, czyli sanktuarium dla bezdomnych.

Read in English

himalaje

Teraz społeczność Bitcoin ma szansę stać się głównym sponsorem wielkiej wyprawy, a logo wirtualnej waluty może przelecieć nad szczytami Himalajów i zarazem zagościć na ekranach telewizorów i w prasie.

Wszystko to za sprawą Sebastiana Kawy, który jest znanym na cały świat pilotem szybowców i żeglarzem sportowym. Ma na swoim koncie wiele sukcesów oraz rekordów świata w szybownictwie. Sebastian aż dziewięć razy został mistrzem świata w konkurencjach szybowcowych i niewątpliwie jest najbarziej utytułowanym pilotem szybowcowym w historii.

Za dwa miesiące Sebastian przeleci nad Himalajami. Jest to ogromnym wyzwaniem, ponieważ wysokość, warunki klimatyczne i duże prądy strumieniowe powodują, że nikt w historii nie próbował jeszcze podjąć się takiego wyczynu.

Na Polskim Forum Bitcoin wywiązała się inicjatywa wsparcia projektu Everest Gliding. Sam organizator odebrał pomysł z dużym entuzjazmem i od czwartku oficjalnie przyjmuje Bitcoiny. Na facebooku projektu pisze:

Trzeba się różnić od innych, mieć w sobie odrobinę buntownika, wierzyć, że niewydeptne ścieżki są tymi właściwymi by odnosić sukcesy w szybownictwie. Niewątpliwie społeczność Bitcoin uznała te wartość za atrakcyjne. Cieszymy się z ich wsparcia. Od dziś wywieszamy na drzwiach nalepkę: „Przyjmujemy BitCoiny”

Teraz każdy może wspomóc projekt przesyłając bitcoiny na adres 181qBDLagJWDfvfz7v7f3c7vgw4vk8areK. Więcej informacji o samym projekcie znajduje się na stronie http://szybowanie.pl oraz na Facebooku.


Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut