Reklama

Quark

Ligtning Network rośnie. Podsumowanie tygodnia #251

Mt. Gox wróci na rynek? Bitmarket24 znika z rynku. Litecoin poprawi swoją skalowalność i prywatność transakcji

12 lutego 2019 | 13:22

Co ciekawego wydarzyło się w minionym tygodniu? Zapraszamy do lektury!

Lightning Network rośnie w siłę!

Rozwój Lightning Network można śledzić dzięki stronie 1ML.com. Umieszczony na niej ​​licznik pokazuje, że liczba aktywnych węzłów i kanałów jest obecnie rekordowo wysoka. Także przepustowości transakcji jest największa licząc od samego powstania sieci. Gdy spojrzymy na ostatnie 30 dni, wzrosty można zaprezentować w następujący sposób:

– liczba nodów: 6 085; wzrost o 14,55%;

– liczba kanałów: 24 647; wzrost o 27,2%;

– pojemność sieci: 659,94 Bitcoiny (BTC); wzrost do 15%.

Ponownie patrząc na 1ML.com obserwujemy, że już pod koniec stycznia 2018 r. Lightning Network mogła pochwalić się pojemnością ponad 600 bitcoinów. W porównaniu z zeszłym rokiem to skok o ponad 15 procent.

Mt. Gox wróci na rynek?

Brzmi to jak szaleństwo, bowiem nikt, kto pamięta aferę związaną z upadkiem Mt. Gox, ponownie nie wpłaciłby tam zapewne dolara, ale mimo to istnieją plany wskrzeszenia dawnego giganta. Brock Pierce, założyciel inicjatywy “GoxRising”, powiedział w niedawnym wywiadzie, że celem jego projektu jego przywrócenie giełdy do życia. Tyle, że w innej formie. Mianowice “Gox” miałby stać się zdecentralizowaną platformą, tym samym bezpieczniejszą od swojej pierwotnej wersji. Społeczność GoxRising chce też szybszej spłaty wierzytelności względem byłych klientów dawnego lidera rynku.

Bakkt na pewno w tym roku

Na start platformy Bakkt, która ma ściągnąć na rynek kryptowalut inwestorów instytucjonalnych, czekają chyba  wszystkie giełdowe byki. Projekt miał wystartować już w styczniu br., ale opóźniły to rozmowy prowadzone z amerykańską Commodity Futures and Trading Commission. Teraz jednak sprawa jest ponoć przesądzona. Przedstawiciele Intercontinental Exchange (ICE) – Jeff Sprecher (CEO) i Scott Hill – przyznali, że platforma wystartuje w tym roku. Obaj mówią, że traktują ją jako długoterminową inwestycję i jest ona częścią szerszej strategii giganta inwestycyjnego.

Litecoin poprawi swoją skalowalność i prywatność transakcji

Fundacja Litecoin (LTC) nawiązała nową współpracę. Firma Beam ma zająć się wdrożeniem do sieci Litecoina nowego protokołu, który poprawi prywatność transakcji i skalowalność. Nowy protokół, „Mimblewimble”, jest w fazie testów. Ma umożliwić zawieranie „poufnych transakcji”  i zapobiegać podwójnemu wydatkowaniu.

Bitmarket24 znika z rynku

Giełda Bitmarket24 (nie mylić z Bitmarket.pl) kończy działalność. Zgodnie z komunikatem, jaki wysłała do klientów, handel na platformie będzie działał do wtorku 19 lutego 2019 roku do godziny 24:00:00. Wypłaty wszystkich środków w walutach FIAT są możliwe do 19 lutego 2019 roku. Giełda dodaje:

“Po tym terminie środki będą zwracane na ostatni rachunek bankowy z którego przyszły zgodnie z Regulaminem.”

Ponadto, firma prosi o “wypłacenie do 19 lutego 2019 roku wszystkich posiadanych i przechowywanych przez BitMarket24 kryptowalut na zewnętrzne portfele.”

Powodem zakończenia działalności są problemy, które pojawiły się po 21 stycznia, gdy Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wpisał firmę na listę swoich ostrzeżeń.

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut