Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Legia Warszawa z własnym tokenem. Podsumowanie tygodnia #355

Co tym razem wydarzyło się na rynku kryptowalut i nowych technologii. Legia Warszawa będzie miała swój token! To jednak czubek góry lodowej, jeśli chodzi o newsy.

23 lutego 2021 | 17:29

Co tym razem wydarzyło się na rynku kryptowalut i nowych technologii. Legia Warszawa będzie miała swój token! To jednak czubek góry lodowej, jeśli chodzi o newsy.

Legia Warszawa z własnym tokenem

Legia Warszawa to wręcz kultowa drużyna piłkarska. Za parę miesięcy ma mieć swój blockchainowy token. Wszystko za sprawą współpracy z Chiliz i platformą Socios.

Co wiemy o projekcie? Token będzie nazywał się LEG Fan Token i zostanie uruchomiony w najbliższych miesiącacach. Wiadomo, że zapewni kibicom Legii prawo głosu w różnych decyzjach dot. działalności klubu. Jego posiadacze będą również uprawnieni do wzięcia udziału w ekskluzywnych grach, konkursach i wydarzeniach dla VIP-ów. Podaż tokenów zostanie ograniczona tylko do 5 milionów.

– Pionierskie rozwiązania i nowe technologie, które dodatkowo dają naszym kibicom niepowtarzalne możliwości aktywnego uczestnictwa w życiu naszego klubu, to dokładny kierunek, w którym chcemy się rozwijać – powiedział prezes klubu Dariusz Mioduski. – Wierzymy, że potencjał najbardziej popularnej marki sportowej w tej części Europy, jaką niewątpliwie jest Legia Warszawa, pozwoli Socios.com zdobyć wielu fanów nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej – dodał.

– Już niedługo kibice Legii na całym świecie będą mieli nowy sposób na zbliżenie się do klubu, który kochają i będą mogli wpływać na drużynę w ankietach, uzyskać dostęp do nagród z serii VIP, ekskluzywnych promocji, forów dyskusyjnych i nie tylko – wszystko to na Socios.com – powiedział z kolei prezes i założyciel Socios.com, Alexandre Dreyfus  – Jesteśmy pewni, że tokeny kibiców LEG będą wielkim hitem w gronie fanów i staną się bardzo potężnym nowym narzędziem dla klubu – dodał.

Źródło: Cointelegraph

Nvidia może zablokować kopanie kryptowalut za pomocą jej kart

Z pewnością słyszeliście już narzekanie graczy, którzy cierpią z powodu wyższych cen kart graficznych. Te zaś drożeją, bowiem są wykupywane z rynku przez górników kryptowalut.

Firma Nvidia chce w pewnym sensie wyjść na przeciwko graczom i wydać sterowniki do karty RTX 3060, które zostały zaprojektowano tak, aby wykrywały atrybuty algorytmu kopania Ethereum. W efekcie sprzęt będzie miał ograniczony hash rate, więc będzie w mniejszym stopniu nadawał się do miningu. 

Dla pocieszenia dodajmy, że Nvidia wprowadzi też nową linię procesorów zaprojektowanych specjalnie do profesjonalnego wydobywania Ethereum – NVIDIA CMP (Cryptocurrency Mining Processor).

Źródło: Nvidia

Austria chce zaostrzenia prawa dot. kryptowalut

Austriackie organy regulacyjne apelują do krajowych polityków o wprowadzenie surowszych przepisów dotyczących rynku kryptowalut. Urząd Rynku Finansowego ujawnił właśnie, że ponad 60 proc. wszystkich zgłoszonych mu oszustw finansowych dotyczy kryptowalut.

Klaus Grubelnik, rzecznik urzędu, twierdzi, że trzeba szybko ograniczyć zagrożenie związane z tymi oszukańczymi działaniami inwestycyjnymi.

 Widzimy wielką potrzebę wprowadzenia ściślejszych regulacji. Fałszywe oferty dot. akcji i złota istnieją od zawsze, ale tego typu scamy przenoszą się teraz na aktywa cyfrowe z powodu szumu [medialnego] – powiedział.

Źródło: Bloomberg

Rafał Zaorski tworzy swój token

Rafał Zaorski, znany polski inwestor i lider fundacji Trading Jam Session, tworzy swój token, który ma pomóc w zrzeszaniu się oraz wspólnym działaniu traderom na rynku. Wiele wskazuje na to, że został zainspirowany ruchem WallStreetBets.

Głównym celem BSB Coina jest wspieranie międzynarodowej społeczności traderów, ale token sam w sobie ma stać się wartościowym instrumentem spekulacyjnym. Co roku ma mieć miejsce spalanie części coinów. Twórcy chcą przepalać tokeny o równowartości 10 proc. zysków osiągniętych dzięki traderskim działaniom społeczności.

Rafał Zaorski prowadzi presale dot. tokenu. Celem jest zebranie aż 1000 ETH. Jedna jednostka kosztuje 0,80 USD, a po zakończeniu przedsprzedaży ma wzrosnąć do przedziału od 1 do 2 USD.

Źródło: strona projektu

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut