Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Laptop z dotykowym ekranem. 5 powodów, dlaczego warto go mieć

Są w niego wyposażone telefony, tablety, a nawet nawigacje samochodowe i laptopy. Mowa o ekranie dotykowym, który z powodzeniem zastępuje klasyczny touchpad, klawiaturę i myszkę. Czy warto wybrać laptop z dotykowym ekranem? Odpowiadamy!

25 listopada 2021 | 12:19

Są w niego wyposażone telefony, tablety, a nawet nawigacje samochodowe i laptopy. Mowa o ekranie dotykowym, który z powodzeniem zastępuje klasyczny touchpad, klawiaturę i myszkę. Czy warto wybrać laptop z dotykowym ekranem? Odpowiadamy!

Laptop z dotykowym ekranem – dlaczego powinieneś go mieć?

Korzystanie z laptopa jest dziś prostsze niż kiedykolwiek, za sprawą dotykowego ekranu. Ułatwi użytkowanie sprzętu dzieciom, seniorom czy osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z komputerem, ponieważ dotyk jest intuicyjny, a surfowanie po internecie wygląda jak na telefonie.

Laptopy z ekranem dotykowym mają trzy wersje, które warto umieć odróżnić. Klasyczna – czyli model, który (poza dotykową matrycą) niczym nie wyróżnia się od swojej tradycyjnej wersji. Ultrabook, będący designerską, elegancką i znacznie wydajniejszą wersją wcześniej wspomnianego klasyka oraz opcja 2w1 (laptop konwertowany), czyli połączenie laptopa z tabletem. Szeroki wybór produktów znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/elektronika/komputery-i-laptopy/laptopy,362105,s

Zanim jednak zdecydujesz, sprawdź kilka powodów, dla których warto mieć takie urządzenie:

1.    Prostota użytkowania – czyli brak dodatkowych sprzętów

Aby „poruszać się” po ekranie laptopa, niezbędny jest touchpad, lub (jak kto woli) mysz komputerowa. Laptop z dotykowym ekranem nie potrzebuje żadnego z tych sprzętów, by działać prawidłowo! Sterowanie urządzeniem jest bowiem tak proste, jak obsługa smartfonu. Przeglądanie stron internetowych, czy portali społecznościowych wygląda dokładnie jak na telefonie. Wystarczy ruch palca, by przeskrolować (przewinąć) ekran. To samo tyczy się pisania, które również może być wykonywane za pomocą samego ekranu, bez używania tradycyjnej klawiatury.

2.    Laptopy z ekranem dotykowym – kreatywne rozwiązanie

Artyści, graficy, czy osoby hobbystycznie zajmujące się tworzeniem jakiejś formy sztuki często wykorzystują laptop z dotykowym ekranem jak płótno. Dzięki palcom lub rysikowi możesz z pomocą programów graficznych rysować po ekranie. Chcąc rozwijać się artystycznie, wybierz obrotowy laptop konwertowany, który zastąpi ci komputer i tablet. Jest to też świetne rozwiązanie dla rodziców, którzy w ten sposób mogą pomóc rozwijać umiejętności artystyczne swojemu dziecku.

3.    Laptop z dotykowym ekranem – lepszy od tabletu?

Choć tablety to świetny sprzęt, użytkownicy często oczekują od nich czegoś więcej. Tym czymś najczęściej jest większa pamięć RAM, wydajność, sprawność i wbudowana klawiatura. Właśnie tym wyróżniają się laptopy, które  mają więcej możliwości od standardowego tabletu. Wybierając laptop do pracy lub szkoły, tradycyjna klawiatura ułatwi ci pisanie, a dotykowy ekran – przeglądanie informacji, komentowanie zdjęć znajomych podczas przerwy czy korzystanie z ulubionych aplikacji.

4.    Dotykowy ekran dla gracza – jeszcze więcej gier!

Laptop do gier powinien spełniać określone wymagania sprzętowe, by działał sprawnie, szybko i bez szwanku. Jakie korzyści w tym przypadku ma dotykowy ekran, skoro większość gier sterowana jest za pomocą myszki, klawiatury czy pada? Takie rozwiązanie pozwala grać zarówno w gry typowo komputerowe, jak i mobilne, a najbardziej docenisz możliwości ekranu dotykowego przy kalamburach i karciankach.

5.    Dotykowy ekran – lepsza organizacja

Dotykowy ekran w laptopie może też ci pomóc z organizacją pracy czy nauki. Aplikacje takie, jak personalizowane notatki, programy graficzne i możliwość pisania odręcznego po ekranie, ułatwią ci planowanie, tworzenie prezentacji oraz umożliwią przyklejanie na pulpicie własnych wirtualnych „karteczek” z przypominajkami.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut