Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Kradną kryptowaluty za pomocą gry komputerowej. Informacje Tygodnia #233

Hakerzy kradną kryptowaluty za pomocą gry komputerowej. Dubaj płaci za pośrednictwem Blockchaina. Plan Seulu zakłada wdrożenie Blockchain

9 października 2018 | 18:07

Hakerzy kradną kryptowaluty za pomocą… gry komputerowej

Grasz w gry komputerowe i posiadasz kryptowaluty? Uważa, bo możesz je stracić! Przynajmniej jeśli jesteś fanem gry online Fortnite. Rosyjscy hakerzy wpadli na pomysł zdobycia za jej pomocą walut cyfrowych. W opisach filmików pokazujących „cheaty” dla gry, ukryto oprogramowanie krypto-malware. Każdy użytkownik, który klikał w link, był kierowany na fałszywą stronę internetową, za pośrednictwem której pobierane było złośliwe oprogramowanie. Krótko mówiąc – gracze strzeżcie się!

Dubaj płaci za pośrednictwem Blockchaina

Są z nami mieszkańcy Dubaju? Jeśli tak, mamy dla Was świetną wiadomość! Będziecie mogli opłacać opłaty  szkolne, rachunki oraz zakupy detaliczne za pomocą walut cyfrowych. Zespół Pundi X podpisał umowę z oficjalnym rządowym biurem kredytowym Dubaju. Umożliwi to wszystkie wspomniane operacje.

Z dumą ogłaszamy dziś, że wraz z oficjalnym rządowym biurem kredytowym Dubaju i naszymi regionalnymi partnerami dystrybucyjnymi, laboratoriami ebooc i lojalnościowymi, wprowadzimy płatności cyfrowe do sektora publicznego w historycznym dla Dubaju momencie adopcji blockchainu” – napisał zespół Pundi X na swoim blogu.

Trzymamy kciuki za projekt!

Kup tożsamość na Facebooku za btc

Słyszeliście zapewne o ostatniej wielkiej kradzieży danych osobowych z Facebooka. Ponoć poszkodowane jest aż 90 mln. na całym globie (i nawet o tym nie wiedzą). Okazało się, że na darkwebowej platformie Dream Market znaleźć można było ogłoszenie dotyczące sprzedaży danych z największego portalu społecznościowego świata. Wyceniana wartość danych to 150 do 600 milionów dolarów. Ponoć ogłoszenie zniknęło już z portalu, ale nie jest wykluczone, że haker, który jest teraz w posiadaniu danych, będzie chciał je sprzedać w inny sposób.

Chcesz paszport? Płać Petro!

Powyższe tyczy się jednak tylko obywateli Wenezueli. Władze tego kraju, chcąc walczyć z rosnąć emigracją z kraju (wywołaną kryzysem gospodarczym), podniosły ceny za wyemitowanie paszportu i jego odnowienie. Co gorsza, za obie czynności można płacić tylko kryptowalutą Petro. Plan jest więc diaboliczny. Z jednej strony ogranicza (legalną) emigrację, ale też wymusza na obywatelach korzystanie z kontrowersyjnej waluty cyfrowej.

Plan 5-letni Seulu zakłada wdrożenie Blockchain

Władze Seulu chcą postawić m.in. na Blockchain w ramach swojego planu 5-letniego. W mieście ma powstać fundusz prywatno-publiczny i dwa centra blockchainowe. W tych ostatnich zlokalizowane zostanie 200 firm. Celem przedsięwzięcia jest też wyszkolenie ponad 700 specjalistów. Ma to być podstawą przygotowania się miasta (i zapewne całego kraju) do czwartej rewolucji przemysłowej, której Blockchain ma stać się podstawą.

Token zespołowy

Projekt ICOBusters przygotowuje się do emisji tokenu zespołowego. Twórcy zapowiedzieli to w czasie BlockchainTechCongress we wtorek, 2 października.

Coraz bardziej popularną formą pozyskiwania kapitału jest emisja tokenów personalnych. Często z tego rozwiązania korzystają influencerzy. Dzięki temu mają możliwość m.in. zatrudnienia nowych osób do zespołu, zwiększenia częstotliwości publikowanych przez siebie treści oraz polepszenia jakości oferowanych materiałów. Tokeny te nie muszą, ale mogą mieć charakter spekulacyjny. Influencerzy zostawiają sobie w ten sposób możliwość zarabiania na sprzedaży swoich tokenów na wybranych giełdach. Wartość tokenów personalnych odzwierciedla interakcje osoby emitującej z odbiorcami.” – uważa ICOBusters.

W przeciwieństwie do personalnego, taki token ma być związany z całym zespołem. Ponoć wzrost ceny takiego tokena będzie skutkować wzrostem wartości oraz jakości oferowanych usług i produktów. Jeśli zespół tak postanowi, to może również prowadzić działania spekulacyjne związane z emitowanym tokenem.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut