Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Jak blockchain zmienia sposób pozyskiwania kapitału przez spółki

Firmy, które wdrożyły już nowoczesny i zdecentralizowany system, mają dostęp do dużo większej grupy inwestorów. Wszystkie transakcje odbywają się globalnie i online.

24 września 2019 | 13:05

Blockchain to zdecentralizowany rejestr, oparty na zaawansowanej kryptografii. Jest odporny na ataki i awarie. Dzięki niemu można bezpiecznie przesłać dowolne aktywa cyfrowe. Dzięki zastosowaniu technologii bloków wszelkie procedury przepływają o wiele sprawniej, minimalizując koszta. 

System bloków i narzędzia takie jak smart kontrakty dają inwestorom możliwość zautomatyzowania wielu żmudnych procesów. Technologia może przybliżyć nas do transakcji z instytucjami finansowymi w czasie rzeczywistym. Zdecentralizowane księgowanie może natomiast znacznie obniżyć koszty operacyjne.

W zrewolucjonizowany sposób technologia blockchain daje dostęp do szybkich, tanich i transgranicznych usług. Firmy, które wdrożyły już nowoczesny i zdecentralizowany system, mają dostęp do dużo większej grupy inwestorów. Wszystkie transakcje odbywają się globalnie i online.

Krypto-ekonomiczne modele oszczędzania

Wraz z myślą o systemie bloków nasuwają się pojęcia ICO, STO, IEO. Każdy z krypto-ekonomicznych modeli inwestowania znacznie odbiega od tradycyjnych usług finansowych. Dzięki tokenizacji akcji, obligacji, czy innych papierów alternatywnych, blockchain zyskuje ogromną przewagę nad standardowymi strukturami rynków kapitałowych.

Initial Coin Offering polega na zbieraniu funduszy na powstanie bądź rozwój, bazujących na technologii blockchain, projektów. W ramach tych zbiórek twórcy projektu w zamian za otrzymane od inwestorów kryptowaluty bądź tokeny, które są wewnętrzną walutą projektu, emitują je oraz sprzedają. Dużą zaletą owej metody jest decentralizacja, dzięki ICO procesy stały się szybsze, prostsze oraz czytelniejsze.

Security Token Offering (STO) powstał, po pierwsze, by chronić inwestorów, a po drugie, by wzmocnić i wesprzeć uczciwe projekty. STO nadal opiera się na sprzedaży tokenów, ale takich, które posiadają już cechy papierów wartościowych, a nie zwykłych tokenów, które dają dostęp na przykład tylko do usług firmy. Istnieje obowiązek emisji tokenów w ramach aktów prawnych pochodnego Unii Europejskiej, którego mocą prawodawcy państw członkowskich Unii zostali zobowiązani do wprowadzenia określonych regulacji prawnych.

Alternatywnym systemem, który obejmuje emisję i sprzedaż tokenów w celu pozyskania środków na realizację nowego projektu jest IEO. Aby przeprowadzić Initial Exchange Offering zespół projektu musi spełniać określone wymagania giełdy, w przeciwnym razie nie będzie miał możliwości do sprzedaży tokena. Initial Exchange Offering pozwala na nabycie tokena tylko zweryfikowanym użytkownikom giełdy kryptowalutowej. Giełda przeprowadza bardzo dokładną i kompleksową analizę projektów przed uruchomieniem sprzedaży tokenów emitowanych podczas IEO.

Każdy inwestor może wykorzystać potencjał zdecentralizowanego systemu. Technologia blockchain i krypto-ekonomiczne modele oszczędzania przeniosą przedsiębiorstwo na zupełnie inny poziom. Jednak aby sprawnie i skutecznie wdrożyć rewolucyjne rozwiązania do firmy, niezbędna jest wiedza i doświadczenie.

Tokenizacja biznesu znacznie ułatwi samodzielne zarządzanie modelem biznesowym. Umożliwi również użytkownikom interakcję ze swoimi produktami, ułatwiając przy tym dystrybucję oraz wymianę korzyści każdej z zaangażowanych stron. Wraz z rozwojem i adaptacją technologii blockchain, wzrasta już i tak ogromny potencjał tokenizacji. Dobrze przygotowany plan marketingowy i strategia pozwolą stokenizować wszelkie rodzaje aktywów, jednocześnie obniżając koszta.

Zarządzanie projektem 

Każdy projekt potrzebuje skutecznego zarządzania. Dzięki znajomościom w branży i wieloletniemu doświadczeniu, które pozwolą na stworzenie optymalnej koncepcji rozwoju, zespół OAAM przygotuje kompleksowy plan, obejmujący stworzenie tokenów, strony internetowej oraz whitepaper. Istotną rolę w każdym projekcie odgrywa również informacja prasowa i marketing wpływowy. Budowanie społeczności i zarządzanie nią 24/7 oraz zarządzanie mediami społecznościowymi to jedne z wielu działań koniecznych do osiągnięcia sukcesu.

OAAM to firma współpracująca z najlepszymi profesjonalnymi doradcami z całego świata. Dzięki zróżnicowanemu, szczegółowemu consultingowi każdy przedsiębiorca będzie mógł wprowadzić do swojego biznesu rewolucyjny system – blockchain.

Za pośrednictwem różnych kanałów, takich jak Google Adwords i inne platformy DSP, marketingu telegramowego, pakietów content marketingu oraz ogólnoświatowych i regionalnych pakietów komunikatów prasowych, consultingowy zespół ekspertów OAAM zapewni duży ruch do Twojego projektu. Na https://oaam.consulting/ dowiesz się jak blockchain może odmienić Twój biznes.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut