Reklama

Quark

Izrael chce być supermocarstwem na rynku AI. PKO BP szuka pracowników w metaverse. Podsumowanie tygodnia #470

24 maja 2023 | 14:50

Na rynku kryptowalut panuje w ostatnim czasie… nuda. Nie można jednak tego powiedzieć o innych kwestiach geopolitycznych i gospodarczych. 

Izrael na spore ambicje dot. AI

Szef izraelskiego resortu obrony Ejal Zamir przekazał, że jego kraj chce stać się supermocarstwem na rynku AI. Chodzi o wykorzystanie nowej technologii pod kątem militarnym. Na ten cel przeznaczony zostanie „rekordowo wysoki budżet”. Zapewne ze względów bezpieczeństwa narodowego nie poznaliśmy szczegółów.

Zamir stwierdził, że zdaniem części ekspertów „AI jest kolejną rewolucją, która zmieni oblicze sztuki wojennej na polu walki”. Co może być wskazówką dot. tego, jak Izrael chce wykorzystać sztuczną inteligencję, dodał, że może ona pozwolić na stworzenie „działających niezależnie systemów bojowych (dokonujących) fuzji danych i wspierających szybkie podejmowanie decyzji na wcześniej niespotykaną skalę”.

Źródło: JNS

Do Kwon jednak nie wyjdzie na wolność?

Tydzień temu pisaliśmy o tym, że Do Kwon, aresztowany były CEO Terry, może wyjść z więzienia i trafić do aresztu domowego. Okazuje się jednak, że na jego drodze do częściowej wolności stanęli prokuratorzy. Nie godzą się na to, by biznesmen wyszedł z więzienia. Obecnie nie wiemy, jaką ostatecznie decyzję podejmie sąd.

Warto dodać, że ekstradycji Do Kwona chcą zarówno Amerykanie, jak i Koreańczycy. 

Źródło: yna.co.kr

G7 chcą CBDC

Liderzy państw G7 spotkali się w Niigata w Japonii. Omawiali kwestie związane z cyfrowymi walutami banku centralnego (CBDC) oraz potrzebę regulacji procesu transferu kryptowalut. Grupa potwierdziła swoje poparcie dla rozwoju CBDC, ale z zachowaniem „przejrzystości, praworządności, należytego zarządzania [projektami], bezpieczeństwa cybernetycznego i ochrony danych”. W komunikacie czytamy też:

Wspieramy inicjatywy Grupy Specjalnej ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (Financial Action Task Force, FATF) dotyczące przyspieszenia globalnego wdrażania standardów FATF dotyczących aktywów wirtualnych (…) oraz jej prace dot. pojawiających się zagrożeń, w tym wynikających z DeFi i transakcji typu peer-to-peer.

Źródło: consilium.europa.eu

PKO BP szuka pracowników w metaverse

PKO Bank Polski prezentuje nowe oferty pracy. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie to, że robi to w metaverse. 30 maja w wirtualnej PKO Rotundzie odbędą się targi pracy.

Na miejscu odbędą się wydarzenia live z bankowymi ekspertami m.in. z obszaru sztucznej inteligencji, robotyzacji, analizy danych, IT , czy HR. Będzie można też zapoznać się z działalności banku, także posłuchać podcastów, w czasie których PKO BP będą mówić o swoich doświadczeniach zawodowych. Dla osób, które szukają pracy w banku, ciekawostką będą z pewnością wskazówki rekrutacyjne, które pomogą lepiej przygotować się do rozmów kwalifikacyjnych.

Źródło: mamstartup.pl

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut