Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

iVoting z dotacją z NCBiR. Podsumowanie tygodnia #300

Polski startup iVoting otrzymał z NCBiR dotację na inwestycję, która dotyczy zaprojektowania systemu do głosowania za pomocą blockchaina.

4 lutego 2020 | 12:30

Byki w końcu doczekały się wzrostów. My tymczasem nadal drążymy temat fundamentów rynku. 

iVoting z wielkim sukcesem

Polski startup iVoting otrzymał z NCBiR dotację na 6,2 mln PLN. Cała inwestycja wyniesie 8,2 mln PLN i ma dot. zaprojektowania systemu do głosowania za pomocą blockchaina. Poza tym platforma ma zawierać system do handlu detalicznego i inne funkcjonalności. 

„Decyzja o dofinansowaniu projektu przez NCBiR nie była dla nas zaskoczeniem. Intuicja podpowiada nam, że mamy duże szanse na sukces.

Jestem przekonany, że to jest dobry timing na tego typu projekt w Polsce. Zebraliśmy najlepszą grupę polskich ekspertów, co do których NCBiR nie miał żadnych uwag. Mamy nadzieję, że badania zakończą się sukcesem i wdrożymy system, który umożliwi bezpieczne, silne, jednoznaczne, elektroniczne potwierdzenie tożsamości głosującego z wykorzystaniem technologii blockchain i zaawansowanej kryptologii”

– tłumaczy mediom CEO iVoting Marcin Gawlas.

Źródło: notka prasowa

Portfel Trezora można okraść

Portfele sprzętowe Trezora dotąd uchodziły za bardzo bezpieczne. Takie pozostają. Wykryto jednak lukę, która umożliwia ich okradzenie.

Badacze z Krakena zauważyli, że powyższe jest możliwe, gdy manipulujemy napięciem w mikrokontrolerze. Te elementy sprzętowe zawierają takie dane jak seedy. Aby wykorzystać ten błąd, trzeba jednak mieć dostęp do urządzenia. Ogólnie zespół Krakena stwierdził, że kradzież danych zajmuje ok. 15 minut.

Źródło: Kraken

XRP na szwajcarskiej giełdzie

Cyfrowa giełda wirtualnych zasobów ze Szwajcarii – Smart Valor – dodała u siebie obsługę tokenu Ripple – XRP. Od teraz użytkownicy platformy będą mogli handlować trzecią co do wielkości cyfrową walutą świata w stosunku do euro, franka szwajcarskiego, dolara amerykańskiego i funta.

Misją Smart Valor jest “zbudowanie nowej infrastruktury rynku finansowego, która zdemokratyzuje dostęp do bogactwa i sprawi, że ekskluzywne inwestycje staną się powszechnie dostępne”, twierdzi Olga Feldmeier, CEO firmy.

Źródło: Today

Dbaj o swoje dane do konta – akcja banków

Z reguły banki nie odgrywają na naszych łamach pozytywnej roli, tym razem jednak warto wspomnieć o nich w pozytywnym kontekście. Warszawski Instytut Bankowości wystartował z akcją, która promuje dbanie o własne dane osobowe, które służą do logowania się w bankowości elektronicznej. 

W nowym klipie, który powstał w ramach akcji, wystąpiła Katarzyna Pakosińska, znana artystka kabaretowa. 

– Pakosińska mówi o poważnych sprawach w lekko niepoważnym tonie, ale zna się na rzeczy – tłumaczą pomysłodawcy nowej akcji.

Źródło: YouTube

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut