Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Instagram wkracza na pole NFT, Ukraina reguluje rynek kryptowalut. Podsumowanie #409

17 marca 2022 | 17:52

Na rynku widać zieleń. Zapewne to efekt ostatnich newsów!

Ukraina reguluje rynek kryptoaktywów

Ukraina – mimo trwającej wojny z Rosją – nadal proceduje projekt regulacji rynku kryptowalut. Prezydent kraju właśnie podpisał stosowną ustawę.

Co wynika z dokumentu? Ukraińska Narodowa Komisja ds. Papierów Wartościowych i Giełdy będzie regulować rynek kryptowalut, a dostawcy aktywów wirtualnych, czyli np. giełdy, będą mogli działać w pełni legalnie. Krajowe banki będą mogły otwierać rachunki dla firm z rynku kryptowalut.

​​Podpisanie tej ustawy przez Prezydenta to kolejny ważny krok w kierunku wyciągnięcia sektora kryptowalut z cienia i uruchomienia legalnego rynku wirtualnych aktywów na Ukrainie

– podsumowało Ministerstwo Transformacji Cyfrowej w swoim oświadczeniu.

Źródło: thedigital.gov.ua

Instagram otwiera się na NFT

Instagram będzie świadczył usługi dot. NFT. Na razie nie znamy szczegółów projektu, ale wiadomość potwierdził sam Mark Zuckerberg w czasie wydarzenia SXSW.

Media spekulują, że chodzi np. o emitowanie NFT na platformie Instagramu oraz włączenie ich do Metaverse spółki.

Źródło: Techcrush

HSBC zaczyna współpracę z The Sandbox

HSBC, brytyjski gigant z rynku finansowego, zamierza nawiązać współpracę z The Sandbox, aby wejść do świata metaverse. Jak twierdzi firma, nowa współpraca ma “otworzyć wiele możliwości dla wirtualnych społeczności z całego świata, by mogły one nawiązać kontakt z globalnymi dostawcami usług finansowych i społecznościami sportowymi w metaverse The Sandbox”.

HSBC kupi też wirtualną ziemię w postaci tokena LAND. Wykorzysta ją, by nawiązać kontakt z entuzjastami e-sportu i gier.

Źródło: Medium

Bitmain z nową koparką

Bitmain przygotował nową koparkę do kryptowalut. Chodzi o model Antminer S19 XP Hyd. Jak podaje producent, może osiągać prędkość 255 TH/s przy 20,8 dżula na terahash (J/T). To o wiele więcej niż najmocniejsze maszyny na rynku (cechują się mocą od 100 do 112 TH/s).

Dostawy nowej koparki ruszą dopiero początkiem 2023 r.

Źródło: Bitmain

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut