Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

InPay S.A. będzie obsługiwał Medicover

19 listopada 2014 | 17:18

O tym, że prywatny szpital w Warszawie prowadzony przez firmę Medicover będzie obsługiwał płatności w Bitcoinach z pewnością już słyszeliście. Informacja ta przed kilkoma tygodniami przetoczyła się przez media. Dzisiaj dostałem informację, że pierwszą tego typu placówkę w Europie akceptującą cyfrową walutę będzie obsługiwała polska firma InPay S.A. Tucson Dunn, Dyrektor Rozwoju Szpitali Grupy Medicover powiedział:

Zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą InPay ponieważ umożliwia ona procesowanie tych transakcji w bardzo prosty i przejrzysty sposób, zbliżony do płatności kartą kredytową. Jednym z najbardziej atrakcyjnych rozwiązań, które zapewnia InPay brak ryzyka związanego ze zmianą kursu Bitcoin w momencie płatności zaliczki przez pacjenta i realizacji usługi. Dzięki temu Bitcoin jest bezpieczny zarówno dla pacjentów jak i dla Szpitala

Przed tygodniem zakończyła się akcja sprzedaży akcji imiennych firmy InPay poprzez Bitcoin. 181 inwestorów z całego świata kupiło 5% akcji spółki za sumę 200.000 złotych. Jest to ogromny sukces polskiej firmy, która ma ambicje stania się największym europejskim procesorem płatności. Współpraca z Medicover pokazuje, że plany te nie są tak odrealnione jak niektórym się wydawało.

Szpital podał już cennik usług rozliczanych w Bitcoinie. Warto zaznaczyć, że dzięki firmie InPay Medicover nie musi przejmować się kwestiami prawnymi i rozliczaniem przychodów, ponieważ pośrednik przekazuje im należności w złotówkach. Dzięki temu szpital nie musi się przejmować także ryzykiem kursowym.

Zrzut ekranu 2014-11-19 16.10.18

Skrócony odnośnik do artykułu: http://bitcoi.net/1BN9uE4                                              Obrazek z nagłówka: zrzut ekranu z medicover.pl

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut