Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Znamy najbezpieczniejsze giełdy kryptowalut. Informacje Tygodnia #238

Draper ponownie o przyszłej cenie btc, Mike Novogratz twierdzi, że nowe ATH bitcoina przed nami, IGBiNT zebrała się po raz drugi.

13 listopada 2018 | 11:50

Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii zebrała się po raz drugi

IGBiNT działa i w minionym tygodniu zebrała się po raz drugi.

Wedle Polskiej litery prawa Izba posiada ustawowe możliwości umożliwiające jej reprezentowanie interesów całej branży blockchain i nowych technologii, w rozmowach z organami rządowymi. Po raz pierwszy publicznie pomysł powstania izby gospodarczej był przedstawiony przez Sławomira Cieślińskiego, na pierwszych spotkaniach Strumienia Blockchian i Kryptowaluty prowadzonego przez Ministerstwo Cyfryzacji jeszcze w 2016. Szerokiej publice pomysł powołania bytu godnego reprezentowania środowiska w rozmowach z rządem został przywołany przez Minister Annę Streżyńską w dniu 23 lutego 2018 na premierze filmu pod tytułem „Krypto” w Warszawskim kinie LUNA – na stronie IGBNiT można przeczytać o jej genezie.

W skład zarządu Izby wchodzą osoby znane ze środowiska Blockchain, kryptowalut i nowych technologii.

Draper ponownie o przyszłej cenie btc

Inwestor Tim Draper potwierdził swoją prognozę ceny Bitcoina (BTC). Główna kryptowaluta będzie kosztowała – zdaniem Drapera –250 000 USD do 2022 r. Skąd taka analiza. Przedsiębiorca tłumaczy:

„Mówimy […] o pięcioprocentowym udziale w rynku, aby uzyskać 250 000 $. (…) wszystko, co musimy zrobić, to sprawić, by Bitcoin mógł być używany do kupowania kawy w Starbucks, i nagle świat się otworzy, a potem [ludzie] będą mówić: “Mam ten wybór “[…] Czy chcę mieć walutę, którą mogę zabrać z kraju do kraju […] lub czy chcę taką, która wciska mnie w tylko jeden kraj lub jeden obszar geograficzny i nie mogę jej używać nigdzie indziej? “

Legendarny  inwestor z Wall Street podkreśla też, że siłą walut cyfrowych jest ich apolityczność.

Znamy najbezpieczniejsze giełdy kryptowalut

Firma Group-IB oceniła platformy kryptowalutowe pod względem bezpieczeństwa. Według badań to platforma Kraken jest najbezpieczniejszą giełdą na rynku walut cyfrowych. Na drugim biegunie znalazła się  giełda OKEx, która wraz z  Huobi Pro i CoinCheck okazała się najbardziej ryzykownym miejscem do handlu kryptowalutami.

Poloniex wprowadza forki Bitcoin Cash… przed hard forkiem

W oficjalnym komunikacie giełda opisuje swoje innowacyjne podejście:

“Po raz pierwszy oferujemy obrót [kryptowalutami] przed forkiem i jest to częścią szerszych starań, aby Poloniex stał się jedną z najbardziej innowacyjnych giełd na świecie. Idąc dalej, będziemy oceniać każdy hard-fork indywidualnie i decydować, czy wspierać dane rozwidlenie i czy oferować handel przed samym forkiem.”

Handel przedpremierowy jest dostępny dla następujących par:

  • BCHSV/USDC,
  • BCHABC/USDC,
  • BCHSV/BTC,
  • BCHABC/BTC.

Mike Novogratz twierdzi, że nowe ATH bitcoina przed nami

Novogratz w rozmowie z Financial News wypowiedział się na temat swojej analizy i prognozy ceny btc:

“Bitcoin musi pokonać poziom 6.800 USD, a potem będziemy mogli zakończyć rok na 8.800 do 9.000 USD”.

“Pod koniec pierwszego kwartału [2019 r.] notowania osiągną 10.000 dolarów. A potem wrócimy do nowych szczytów – czyli do 20.000 USD lub jeszcze wyżej” – dodał.

To zaskakujące słowa, ponieważ mijający rok stał pod znakiem bessy na rynku kryptowalut.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut