Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii zebrała się po raz drugi

IGBiNT działa i w minionym tygodniu zebrała się po raz drugi.

Wedle Polskiej litery prawa Izba posiada ustawowe możliwości umożliwiające jej reprezentowanie interesów całej branży blockchain i nowych technologii, w rozmowach z organami rządowymi. Po raz pierwszy publicznie pomysł powstania izby gospodarczej był przedstawiony przez Sławomira Cieślińskiego, na pierwszych spotkaniach Strumienia Blockchian i Kryptowaluty prowadzonego przez Ministerstwo Cyfryzacji jeszcze w 2016. Szerokiej publice pomysł powołania bytu godnego reprezentowania środowiska w rozmowach z rządem został przywołany przez Minister Annę Streżyńską w dniu 23 lutego 2018 na premierze filmu pod tytułem „Krypto” w Warszawskim kinie LUNA – na stronie IGBNiT można przeczytać o jej genezie.

W skład zarządu Izby wchodzą osoby znane ze środowiska Blockchain, kryptowalut i nowych technologii.

Draper ponownie o przyszłej cenie btc

Inwestor Tim Draper potwierdził swoją prognozę ceny Bitcoina (BTC). Główna kryptowaluta będzie kosztowała – zdaniem Drapera –250 000 USD do 2022 r. Skąd taka analiza. Przedsiębiorca tłumaczy:

„Mówimy […] o pięcioprocentowym udziale w rynku, aby uzyskać 250 000 $. (…) wszystko, co musimy zrobić, to sprawić, by Bitcoin mógł być używany do kupowania kawy w Starbucks, i nagle świat się otworzy, a potem [ludzie] będą mówić: “Mam ten wybór “[…] Czy chcę mieć walutę, którą mogę zabrać z kraju do kraju […] lub czy chcę taką, która wciska mnie w tylko jeden kraj lub jeden obszar geograficzny i nie mogę jej używać nigdzie indziej? “

Legendarny  inwestor z Wall Street podkreśla też, że siłą walut cyfrowych jest ich apolityczność.

Znamy najbezpieczniejsze giełdy kryptowalut

Firma Group-IB oceniła platformy kryptowalutowe pod względem bezpieczeństwa. Według badań to platforma Kraken jest najbezpieczniejszą giełdą na rynku walut cyfrowych. Na drugim biegunie znalazła się  giełda OKEx, która wraz z  Huobi Pro i CoinCheck okazała się najbardziej ryzykownym miejscem do handlu kryptowalutami.

Poloniex wprowadza forki Bitcoin Cash… przed hard forkiem

W oficjalnym komunikacie giełda opisuje swoje innowacyjne podejście:

“Po raz pierwszy oferujemy obrót [kryptowalutami] przed forkiem i jest to częścią szerszych starań, aby Poloniex stał się jedną z najbardziej innowacyjnych giełd na świecie. Idąc dalej, będziemy oceniać każdy hard-fork indywidualnie i decydować, czy wspierać dane rozwidlenie i czy oferować handel przed samym forkiem.”

Handel przedpremierowy jest dostępny dla następujących par:

  • BCHSV/USDC,
  • BCHABC/USDC,
  • BCHSV/BTC,
  • BCHABC/BTC.

Mike Novogratz twierdzi, że nowe ATH bitcoina przed nami

Novogratz w rozmowie z Financial News wypowiedział się na temat swojej analizy i prognozy ceny btc:

“Bitcoin musi pokonać poziom 6.800 USD, a potem będziemy mogli zakończyć rok na 8.800 do 9.000 USD”.

“Pod koniec pierwszego kwartału [2019 r.] notowania osiągną 10.000 dolarów. A potem wrócimy do nowych szczytów – czyli do 20.000 USD lub jeszcze wyżej” – dodał.

To zaskakujące słowa, ponieważ mijający rok stał pod znakiem bessy na rynku kryptowalut.

78 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.