Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Halucynacje AI przestaną być problemem? Trump z poparciem biznesu kryptowalut Podsumowanie tygodnia #527

26 czerwca 2024 | 10:00

Jak co tydzień powracamy z naszym podsumowaniem tygodnia. Co wydarzyło się w świecie nowych technologii?

Factiverse chce ulepszyć AI

Factiverse, norweska spółka, projektuje modele, które pomagają weryfikować informację w sieci. Teraz chce pójść dalej i weryfikować odpowiedzi chatbotów takich jak ChatGPT.

Firma otrzymała na swoje badania 1 mln euro od inwestorów. Cel? Stworzenie modelu fact-checkingu, który będzie w stanie wskazywać na halucynacje AI. W praktyce ma to więc oznaczać weryfikację danych, jakie podają chatboty. Jak wiadomo, bywa to sporym problemem, bowiem sztuczna inteligencja potrafi „kłamać”.

Źródło: rp.pl

Bracia Winklevoss wspierają Trumpa

Tyler i Cameron Winklevoss, właściciele giełdy Gemini, wpłacili na rzecz kampanii Donalda Trumpa 2 mln USD w BTC. Otwarcie też poparli jego kandydaturę na prezydenta.

Prezydent Donald J. Trump jest zwolennikiem bitcoina, kryptowalut i biznesu” – stwierdził na X Tyler. Dodał, że poparcie Trumpa dla bitcoina “w najmniejszym stopniu nie podlega dyskusji”, a “każdy, kto twierdzi inaczej, jest w błędzie, ma urojenia lub nie mówi prawdy”.

Wszystko dzieje się krótko po tym, jak sztab kandydata na prezydenta Partii Republikańskiej ogłosił, że przyjmuje datki w bitcoinie. Do tego chce, by rynek miningu przeniósł się do USA.

Źródło: X

Rosnące zadłużenie USA

Biuro Budżetowe Kongresu podało nowe dane dot. zadłużenia USA. Okazało się, że deficyt budżetowy wynosi już blisko 2 bln USD. Finanse dociąża pomoc dla Izraela i Ukrainy, a także program umarzania kredytów studenckich.

Eksperci wskazują na to, że dalsze zadłużanie się USA sprawi, że władza będzie musiała dodrukować dolary, by przeprowadzić dewaluację waluty, a tym samym zadłużenia. To z kolei może mieć wielki wpływ na rynki. Doprowadzić do silnej hossy na akcjach czy kryptowalutach.

Źródło: X

Potężny wyciek danych. Chodzi o nieletnich

Kończymy informacją o ogromnym wycieku danych. Chodzi o rekordy dot. 4 mln uczniów z bazy Snowflake Edgenuity. Wspomniane dane to: imiona, nazwiska, adresy, dane finansowe, oceny i informacje medyczne.

Za atakiem stoi Sp1d3r, haker, który zhakował już też Santander Group Bank.

W zamian za dane uczniów chce 30 bitcoinów.

Źródło: X

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut