Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Google banuje 8 kryptowalutowych aplikacji. Podsumowanie tygodnia #380

24 sierpnia 2021 | 14:41

Jak co wtorek podsumowujemy dla was to, co wydarzyło się w krypto-świecie w ciągu ostatnich kilku dni.

Google banuje 8 krypto-aplikacji

Google usunęło z Google Play 8 aplikacji. Te stanowiły zagrożenie dla użytkowników kryptowalut. Promowano je jako apki do kopania cyfrowych walut. W rzeczywistości nie służyły one do tego celu. Co gorsza, nakłaniały nieświadomych użytkowników do płacenia za opcję premium dot. kopania. Ta kosztowała od ok. 15 USD po ok. 190 USD. Miała zwiększać możliwości wydobywcze. W efekcie więc użytkownicy płacili twórcom apek za nic.

Usunięte aplikacje to:

BitFunds – Crypto Cloud Mining
Bitcoin Miner – Cloud Mining
Bitcoin (BTC) – Pool Mining Cloud Wallet
Crypto Holic – Bitcoin Cloud Mining
Daily Bitcoin Rewards – Cloud Based Mining System
Bitcoin 2021
MineBit Pro – Crypto Cloud Mining & btc miner
Ethereum (ETH) – Pool Mining Cloud.

Źródło: Business Insider

Znany biznesmen chce płacić w bitcoinami w zamian za zaszczepienie się

Twórca Findera, znanej porównywarki finansowej, Fred Schebesta chce nakłonić Australijczyków do szczepienia się na koronawirusa. Zapłaci każdemu obywatelowi kraju, który przyjmie szczepionkę, BTC o wartości 5 USD.

Jak w praktyce ma wyglądać proces? Każdy, kto zaszczepi się na COVID-19, musi ściągnąć aplikację Findera. Za jej pomocą ma przesłać potwierdzenie szczepienia. W odpowiedzi firma wyśle każdej takiej osobie część BTC o wartości 5 USD. W tej sposób Finder zyska nowego użytkownika i zwiększy się australijska populacja osób zaszczepionych.

Źródło: DailyMail

W Salwadorze pojawi się 200 bitomatów 

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele napisał na Twitterze, że od 7 września w jego kraju zamontowanych będzie 200 bitomatów i 50 specjalnych oddziałów, w których będą można wymieniać bitcoiny na dolary amerykańskie.

To część programu adopcji BTC w Salwadorze, o którym prezydent wspomniał wcześniej na konferencji Bitcoin 2021 w Miami.

Polityk prezentuje też w mediach zalety kryptowaluty. Wymienianie BTC na dolary ma być np. dla mieszkańców kraju darmowe.

– A co, jeśli ktoś nie chce używać bitcoina? Nie pobieraj aplikacji [Chivo, rządowego portfela na BTC] i prowadź normalne życie. Nikt nie zabierze twoich dolarów […]. Zawsze ktoś może stać w kolejce w Western Union i zapłacić prowizję – powiedział.

Źródło: Twitter

PayPal umożliwi klientom z Wielkiej Brytanii obracanie kryptowalutami

PayPal umożliwi klientom z Wielkiej Brytanii kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie kryptowalut. Wcześniej taką usługę uruchomiono w USA.

W pierwszej kolejności usługa obejmie bitcoina (BTC), ether (ETH), litecoina (LTC) i bitcoin casha (BCH). 

– Nasz globalny zasięg, specjalistyczna wiedza na temat płatności cyfrowych oraz wiedza o konsumentach i firmach w połączeniu z rygorystycznymi kontrolami dotyczącymi bezpieczeństwa i zgodności [z przepisami] zapewnia nam wyjątkową okazję, by pomóc ludziom w Wielkiej Brytanii w odkrywaniu kryptowalut – powiedział Jose Fernandez da Ponte, dyrektor wyższego szczebla w dziale ds. kryptowalut PayPala.

Źródło: Cointelegraph

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut