Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Goldman Sachs wkracza na rynek BTC. Podsumowanie tygodnia #361

Bank Goldman Sachs pracuje nad kryptowalutowym produktem inwestycyjnym dla najzamożniejszych klientów, którzy posiadają min. 25 mln USD

7 kwietnia 2021 | 13:32

Jak co tydzień podsumowujemy dla was to, co działo się na rynku BTC w ciągu ostatnich kilku dni.

Goldman Sachs pracuje nad kryptowalutowym produktem inwestycyjnym

Bank Goldman Sachs pracuje nad kryptowalutowym produktem inwestycyjnym dla najzamożniejszych klientów, którzy posiadają min. 25 mln USD. Po części potwierdziła to Mary Rich, szefowa ds. aktywów cyfrowych w dziale zarządzania majątkiem prywatnym banku.

 Ściśle współpracujemy z zespołami w całej firmie, aby zbadać sposoby oferowania przemyślanego i odpowiedniego dostępu do ekosystemu [kryptowalut] klientom z sektora prywatnego i jest to coś, co spodziewamy się zaoferować w najbliższej przyszłości – przyznała w czasie wywiadu dla CNBC.

Źródło: CNBC

Microstrategy dokupiło BTC

To nie koniec dobrych wieści z rynku instytucji. Microstrategy to kolejna spółka z Wall Street, która od 2020 r. inwestuje w BTC. Teraz dokupiła kolejną partię kryptowalut. Ogłosił to Michael Saylor, jej CEO. Firma kupiła 253 BTC za około 15 mln USD. Zakupu dokonano po średniej cenie 59 339 USD za 1 BTC. Oznacza to, że Microstrategy posiada już 91 579 BTC, a cały koszyk inwestycyjny spółki jest warty ponad 5 mld USD.

Źródło: Twitter

Bank centralny Rosji chce ograniczyć rolę stablecoinów

Czas na łyżkę dziegciu. Bank centralny Rosji może zadać cios stablecoinom. Ivan Zimin, szef działu technologii finansowych banku centralnego, w czasie konferencji Rosyjskiego Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców stwierdził, że kryptowalutowa ustawa z 1 stycznia tego roku to tylko „pierwszy krok”. Rząd myśli teraz o tym, jak ograniczyć rolę stablecoinów.

– Najprawdopodobniej zrobimy drugi krok, ograniczając użycie [stablecoinów] do rozliczeń. To jest bardzo ważne. Rubel cyfrowy i ogólnie rubel [będą] oficjalnymi środkami płatniczymi. Wszystko inne – stablecoiny, niezabezpieczone prywatne kryptowaluty lub inne substytuty pieniądza – nie będą mogły być używane jako środek płatniczy – powiedział.

Źródło: Interfax

Snoop Dogg ma swoje tokeny NFT

Na rynku trwa też szaleństwo dot. niewymienialnych tokenów (NFT). Teraz znany raper Snoop Dogg ogłosił, że wyemitował swoje NFT. Wszystkie stanowią kolekcję „A Journey with the Dogg”. Chodzi o multimedialny zestaw, który zawiera m.in. nową piosenkę „NFT”, inspirowaną tokenami. 

Muzyk widzi w NFT nowy rodzaj połączenia z fanami.

– To bezpośrednie połączenie z moimi fanami i moją społecznością. W przeciwieństwie do sytuacji, gdy kupujesz jedną z moich płyt lub pobierasz moją piosenkę, nie mogę się z tobą połączyć. (…) Dzięki NFT mogę to zrobić. Planuję nadal kontaktować się z fanami, którzy kupują tę grafikę. Nie ma już platformy ani pośrednika filtrującego moją wiadomość – powiedział.

Źródło: Vanity Fair

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut