Reklama

Quark

Giełda SpectroCoin podbija europę – recenzja

Giełda ta ze względu na prostotę i czytelny interfejs powinna szczególnie przypaść do gustu osobom początkującym. Niedługo ma zyskać polski interfejs.

19 lipca 2017 | 15:22

W Polsce działają dwie duże giełdy kryptowalut i szereg mniejszych. Od niedawna o polski rynek walczy znana giełda z europy wschodniej – SpectroCoin. Giełda ta ze względu na prostotę i czytelny interfejs powinna szczególnie przypaść do gustu osobom początkującym. Niedługo giełda ma zyskać polski interfejs.

Na giełdzie SpectroCoin można wymieniać Bitcoina i Dash na Euro, Dolary, Złotówki, a nawet na złoto. Można też zamówić fizyczną albo wirtualną kartę płatniczą. Jak to działa?

1. Założenie konta

Rejestracja na giełdzie SpectroCoin przebiega bardzo szybko. Aby uzyskać dostęp do giełdy, wystarczy dosłownie podanie adresu e-mail i wybranie hasła, a następnie potwierdzenie e-maila. Alternatywnie można zalogować się za pośrednictwem Facebooka lub Google.

Pierwsze co rzuca się w oczy po zalogowaniu to bardzo intuicyjny i czytelny interfejs. Giełda wygląda naprawdę bardzo ładnie i jest niezwykle przyjazna, przez co idealnie nadaje się dla osób zaczynających swoją przygodę z kryptowalutami.

Niemal natychmiast można zacząć handlować. Wcześniej trzeba tylko uzupełnić swoje dane. W niektórych przypadkach konieczna może być weryfikacja konta.

2. Wpłaty

Pieniądze na giełdę można wpłacić i wypłacić na wiele sposobów. Można to zrobić za pomocą przelewu, karty płatniczej, albo poprzez różnego rodzaju e-płatności. Niestety giełda nie obsługuje polskich dostawców, takich jak PayU, albo Przelewy24. Z tego powodu, mimo że giełda obsługuje złotówki, to przelew z polskiego konta będzie musiał być najpierw przekonwertowany na euro. Tabela opłat i prowizji znajduje się tutaj: https://spectrocoin.com/en/fees-and-limits.html

Niezwykle ciekawa jest również opcja wpłacania kryptowalut. Na giełdę można przesłać większość popularnych kryptowalut, które automatycznie konwertowane są na Bitcoin. Lista jest naprawdę długa, ja przetestowałem tę funkcję na przykładzie Litecoina.  Transakcja została bardzo szybko zaksięgowana i na moim koncie pojawiły się Bitcoiny.

3. Wymiana

Wymiana jednej waluty na drugą jest banalnie prosta. Giełda ta działa bardziej jak kantor. Wystarczy wybrać jaką walutę chcemy wymienić na jaką. Wymiana następuje automatycznie po aktualnym kursie. Giełda nie wyświetla aktualnej ceny ani kursów. Z tego powodu jest ona idealna dla osób początkujących, ale zaawansowani gracze poczują spory niedosyt z powodu braku zaawansowanych narzędzi.

4. Wypłaty

Poza przelewami i pośrednikami finansowymi można też skorzystać z karty płatniczej przypisanej do konta. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie. Wydanie plastikowej karty kosztuje 8 euro, a wirtualnej 50 centów. Szczegółową tabelę opłat i prowizji można znaleźć tutaj: https://spectrocoin.com/en/bitcoin-debit-card.html

5. Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna może być kolejnym powodem, dla którego warto zainteresować się giełdą SpectroCoin. Przy pierwszym logowaniu do aplikacji konieczne jest wybranie numeru PIN, który później będzie służył do logowania. Aplikacja ta może służyć jako portfel mobilny, ponieważ od razu po zalogowaniu pokazuje się właśnie opcja wysłania, albo odebrania bitcoinów.

Aplikacja pozwala też na wymianę walut w sposób podobny jak poprzez stronę.

6. Wnioski

SpectroCoin to bardzo prosta i przyjemna giełda. Zaawansowani traderzy poczują niedosyt, ale osoby początkujące, które chcą handlować w prosty sposób i bez żadnych zmartwień powinni być bardzo zadowoleni. Dużą zaletą tej giełdy są karty płatnicze, które bardzo ułatwiają wypłaty i pozwalają na płatności internetowe, oraz w placówkach handlowych.

Sporym plusem jest też aplikacja mobilna, którą można także traktować jako portfel – przypominamy jednak, że najwyższy poziom bezpieczeństwa zapewnią tylko portfele sprzętowe, albo hardware’owe i nie powinno się trzymać znaczących sum na giełdach, te powinny służyć tylko handlowi. Pamiętajcie też, że handel kryptowalutami ze względu na duże zmiany kursu może być ryzykowny, dlatego nie traktujcie tego tekstu jako porady inwestycyjnej.

artykuł sponsorowany

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut