Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

ETF-y ETH stały się faktem! Trump chce zostać probitcoinowym prezydentem USA. Podsumowanie tygodnia #523

29 maja 2024 | 10:01

To podsumowanie nie sposób nie zacząć inaczej. W minionym tygodniu powstały ETF-y ETH!

ETF-y etheru powstały!

Tydzień temu pisaliśmy o tym, że szanse na powstanie ETF-ów ETH rosną. Ostatecznie okazało się, że SEC powiedziała „tak”. Choć też nie do końca. Urzędnicy zatwierdzili wnioski o samo założenie funduszy. Nie przybili jednak pieczątek pod drukami S-1, co jest potrzebne do wprowadzenia ETF-ów na giełdy. Emisja jednostek funduszy ETH to już jednak nie kwestia „czy”, ale „kiedy”.

Źródło: CNBC

Donald Trump chce być probitcoinowym prezydentem USA

Donald Trump walczy o prezydenturę USA. Po raz trzeci. W 2016 r. się udało, w 2020 r. przegrał walkę o reelekcję , ale pod koniec tego roku może wrócić do władzy.

W czasie Konwencji Krajowej Partii Libertariańskiej w Waszyngtonie oraz w social mediach jasno stanął po stronie rynku kryptowalut. Zapowiedział, że będzie dbał o branżę blockchaina, by to Amerykanie stali się liderami. Do tego ogłosił, że jeżeli wygra wybory, wypuści z więzienia Rossa Ulbrichta, założyciela SilkRoad, który od blisko dekady odsiaduje wyrok za prowadzenie swojej darkwebowej platformy.

Źródło: truthsocial.com

Elon Musk chce zbudować superkomputer

Elon Musk chce już nie tylko podbić kosmos, ale też tu, na Ziemi, zbudować superkomputer. Urządzenie ma napędzać AI jego start-upu xAI. Maszyna ma powstać do jesieni 2025 roku.

Nie są znane szczegóły techniczne. Jak podają media, sztandarowe jednostki przetwarzania grafiki Nvidia H100 (GPU) mają być w przypadku tego projektu czterokrotnie większe od największych klastrów GPU.

Źródło: CNBC

Argentyna pójdzie śladami Salwadoru

Urzędnicy Argentyny konsultują się ze swoimi odpowiednikami z Salwadoru. Wiele wskazuje na to, że chcą iść w stronę większej adopcji bitcoina. Tematem rozmów była m.in. adopcja bitcoina oraz regulacja rynku kryptowalut.

Salwador od 2021 r. prowadzi probitcoinową politykę. W kraju działa sieć bitomatów oraz publiczny portfel na bitcoiny. W Argentynie wybory wygrał zaś libertarianin Javier Milei, który stara się reformować swój kraj, wprowadzając liberalne reformy rynkowe.

Źródło: Cointelegraph

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut