Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Elon Musk w rządzie Trumpa? Chiny penalizują używanie kryptowalut. Podsumowanie tygodnia #535

Elon Musk w rządzie Trumpa? Chiny penalizują kryptotransakcje, ZEA akceptują wypłaty w kryptowalutach, a AI może administrować Wielką Brytanią. Ciekawe wydarzenia na świecie polityki i technologii. Co to oznacza dla przyszłości? Dowiedz się więcej.

21 sierpnia 2024 | 07:47

To podsumowanie zaczynamy od polityki – kampanii prezydenckiej w USA.

Elon Musk w rządzie Donalda Trumpa?

Donald Trump ogłosił, że chce, by w jego rządzie zasiadał Elon Musk. Szef Tesli miałby zostać ministrem albo doradcą. Oczywiście wszystko będzie możliwe, jeżeli Trump w ogóle wygra walkę o Biały Dom

Musk oficjalnie poparł Republikanina w walce o władzę. Kilka dni temu przeprowadził z nim nawet wywiad na X.

Źródło: TVN24

Chiny penalizują kryptotransakcję

Najwyższy Sąd Ludowy i Najwyższa Prokuratura Ludowa Chin ogłosiły, że od 20 sierpnia transakcje wykonane przy użyciu kryptowalut są uznawane za próbę prania pieniędzy. To zaś jest karane. Za wykonanie takiego przelewu grozić ma nawet 10 lat więzienia i kara do 200 000 juanów.

To kropka nad „i”. Chiny nie planują liberalizować przepisów dot. bitcoina i altcoinów, ani nie podążyć w kierunku Hongkongu, który otworzył się na kryptowaluty.

Źródło: mp.weixin.qq.com

Zjednoczone Emiraty Arabskie akceptują wypłaty w kryptowalutach

Zupełnie w innym kierunku idą Zjednoczone Emiraty Arabskie. Sąd Pierwszej Instancji w Dubaju orzekł właśnie, że w kraju możliwe jest dokonanie wypłaty w tokenach i kryptowalutach.

W sprawie chodziło o to, że powód nie otrzymał od swojego pracodawcy wynagrodzenia za wykonaną pracę. Problem w tym, że to ostatnie miało być wypłacone nie tylko w walucie fiat, ale też tokenach. Sąd przychylił się do argumentacji pracownika i nakazał wypłacenie tokenów.

To o tyle ciekawe, że we wcześniejszej podobnej sprawie sąd nie uznał kryptowalut za coś, co można otrzymać w zamian za wykonaną pracę. Pokazuje to więc zmianę w sposobie myślenia prawników w ZEA.

Źródło: lexology.com

AI będzie administrować Wielką Brytanią?

Instytut Tony’ego Blaira twierdzi, że sztuczna inteligencja może pomóc zaoszczędzić rządowi ok. 40 miliardów funtów rocznie. Tyle że w praktyce chodzi też o zwolnienie miliona urzędników państwowych.

Jak podają eksperci ponad 40 proc. zadań wykonywanych przez ludzi w sektorze publicznym można byłoby zautomatyzować. Nie tylko zastąpiono by ludzki personel, ale także przyspieszono przetwarzanie wniosków i inne procedury.

Źródło: rp.pl

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut