Na całym świecie powstają nowe Ambasady mające na celu promocję cyfrowej waluty. Swoje ambasady mają już między innymi Paryż, Kijów, Tel Aviv, czy Warszawa. Od dzisiaj do tej listy dołącza Amsterdam. Nie będzie to jednak taka sama ambasada jak ta w Warszawie, ponieważ nie jest ona nastawiona na zysk, jest organizacją non-profit a pieniądze na funkcjonowanie weźmie od sponsorów… polskich sponsorów!

To właśnie polskie firmy BitBay i Rublon sprawiły, że projekt stał się możliwy. Ambasada w stolicy Holandii jest zlokalizowana przy Zeedijk 43, zaraz obok ?Hofje van Wijs? gdzie za jedzenie i napoje można zapłacić cyfrową walutą, a także zakupić Bitcoin w Bitomacie. Otwarcie ambasady zaplanowano na godzinę 18:00.

Zrzut ekranu 2014-12-12 10.32.23

 Ambasada będzie miejscem przeznaczonym do organizacji spotkań, konferencji i wszystkiego związanego z Bitcoinem. Kalendarz wydarzeń znajduje się na oficjalnej stronie bitcoinembassyamsterdam.nl. Będzie to też miejsce w którym firmy związane z cyfrowymi walutami będą mogły zaprezentować swoje produkty, a nawet sprzedać je w niewielkim sklepiku znajdującym się w budynku.
Poprzedni artykułBitmessage – komunikator przyszłości?
Następny artykułTrzeci Lamassu w Polsce już działa
Założyciel serwisu, redaktor naczelny. Serwis ‘Bitcoinet’ założył w czasie studiów na University of Wolverhampton w Anglii. Posiada wykształcenie artystyczne w zakresie reklamy wizualnej i produkcji wideo. Właściciel firmy BitSky Multimedia, zawodowo zajmuje się marketingiem i produkcją wideo. Członek Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin. Członek założycielski Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii. Walutami cyfrowymi i technologią blockchain interesuje się od 2012 roku.

86 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj