Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Dotacje na WOŚP wpłynęły również w BTC

12 stycznia 2016 | 08:50

Podczas 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano rekordowe 44 miliony złotych. Po raz pierwszy drugi w historii akcji można było przekazać dotacje również w Bitcoinach.

W tym roku po raz pierwszy Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został utworzony przy giełdzie BitBay, dotacje można było wpłacać od 15 grudnia do 10 stycznia 2016. Giełda przygotowała pewne ułatwienia dla użytkowników, bowiem Bitcoiny można było przekazywać nie tylko wysyłając je pod odpowiedni adres, ale również przekazując za pomocą panelu giełdy.

?Odzew oraz uzbierana suma zdecydowanie przekroczyły nasze oczekiwania. Na konto akcji wpłynęło 1.86345367 BTC, które następnie zostały przewalutowane (naturalnie bez żadnych opłat i prowizji) i przekazane w dzień po zakończeniu akcji (11 stycznia) na konto Fundacji WOŚP w kwocie 3400.80 PLN?

Zbiórka w Bitcoinach spotkała się z dużym zainteresowaniem, mówiono o tym zarówno w radiu jak i telewizji. O nowej możliwości przekazania dotacji pisały także popularne portale takie jak pcformat.pl i wyborcza.pl. Zespół BitBay miał także okazję przekazać kilka słów podczas wejścia na żywo ze studia TVP2. Fragment o Bitcoinach w 1:44:00:

W ubiegłym roku po raz pierwszy dotację w Bitcoin zainicjował Regionalny Sztab WOŚP w Bydgoszcz, który i w tym roku zbierał przy patronacie giełdy Bitmarket.pl. Bitcoiny można było przekazywać na adres 1wosp76ViUL2Japc9uoY9RqGB3xkrXDme. Udało się zebrać 2.01600176 BTC, które giełda Bitmarket.PL wymieniła na 3.969,75 PLN,  nie pobierając przy tym żadnych prowizji.

Środki zebrane podczas 24 edycji WOŚP zostaną przekazane na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pediatrycznych i dla godnej opieki ludzi w podeszłym wieku. BitBay już teraz zapowiada, że weźmie udział w przyszłorocznym finale.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut