Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Donald Trump zainwestował w ETH. USA chcą uregulować AI. Podsumowanie tygodnia #482

16 sierpnia 2023 | 21:11

Obecnie na rynku kryptowalut panuje… nuda. Kurs bitcoina utrzymuje się powyżej poziomu 29 000 USD, ale ani mocno nie rośnie, ani nie spada. Co zaś dzieje się na poziomie fundamentów?

Trump zainwestował w ETH

Poznaliśmy nowe dane dot. finansów i majątku Donalda Trumpa. Były prezydent USA będzie za rok znów walczył o Biały Dom. Stąd ponowne zainteresowanie nim ze strony mediów. Organizacja Citizens for Responsibility and Ethics in Washington dowiedziała się, że posiada w ETH aż 5 mln USD. Zarobił też 4,9 mln USD na opłatach licencyjnych związanych z emisją NFT. Chodzi o dwie kolekcje tokenów-kart z jego cyfrowymi wizerunkami. 

Powyższe kłóci się z tym, co Trump mówił o kryptowalutach w mediach. Kiedyś sugerował, że są to narzędzia przestępców. Jak widać, nie przeszkadza mu to zarabiać na tym rynku. 

Źródło: citizensforethics.org

USA chcą regulować AI

Sztuczna inteligencja jest już tematem politycznym. Władze w USA chcą się nią zająć. Koalicja Nowych Demokratów ogłosiła, że tworzy w Kongresie grupę zadaniową, która zajmie się regulacją tej branży. Jak twierdzą jej członkowie, chodzi głównie o dwie kwestie: ochronę ludzi, którzy stracą pracę przez AI, a do tego o niwelowanie wykorzystywania programów pokroju ChatGTP w szerzeniu dezinformacji.

Źródło: newdemocratcoalition.house.gov

Sztuczna inteligencja chciała Cię otruć!

To, czy AI jest zagrożeniem dla ludzi, budzi do teraz kontrowersje. Okazuje się jednak, że sztuczna inteligencja próbowała otruć ludzi w Nowej Zelandii. O co chodzi?

Lokalna sieć supermarketów Pak’nSave wypuściła do sieci chatbota, który miał pomagać w kuchni. Program miał od nas otrzymywać informację, co mamy w lodówce, i na bazie takich danych proponować przepis na nowy posiłek. Chodziło o to, by nie marnować jedzenia i zawsze wykorzystać to, co mamy w kuchni. Tyle że AI nie została w tym wypadku zabezpieczona przed podawaniem ludziom przepisów na trucizny. W efekcie proponowała np. „aromatyczny miks wody”, który był… gazem musztardowym. Do tego doszły i inne pomysły: kanapka z klejem czy ryż z wybielaczem.

Program jest obecnie zmieniany, by nie proponował ludziom takich przepisów.

Źródło: The Guardian 

Google i AI zmienią internet

Google ma dodać do przeglądarki Chrome elementy Search Generative Experience. Dotyczy to zarówno wersji desktopowej, jak i mobilnej programu (na Androidzie oraz iOS). Nowe narzędzie pozwoli m.in. tworzyć podsumowania dłuższych artykułów, które będą generowane przez sztuczną inteligencję. Innymi słowy, AI „przeczyta” za użytkownika długi artykuł, a potem go streści. Będzie to jednak możliwe tylko w przypadku darmowych treści, a nie tych, które są ukryte za paywallem.

Źródło: Android Police

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut