Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Dane z USA sugerują, że przed nami obniżki stóp proc. Kurs bitcoina… spada. Podsumowanie tygodnia #499

13 grudnia 2023 | 10:00

To podsumowanie rozpoczniemy od nowych danych makroekonomicznych z USA.

Inflacja w USA spada

W USA zarejestrowano po raz kolejny spadek inflacji. Ta w listopadzie spadła do poziomu 3,1 proc. We wrześniu i październiku była niewiele wyższa i wynosiła 3,2 proc.

Inflacja bazowa w USA, która jest ważniejsza dla Fedu, wyniosła 4 proc.

Fed dziś wieczorem podejmie decyzję, co robić ze stopami procentowymi. Spadająca inflacja – choć nadal jest wyższa od celu inflacyjnego – jest sygnałem sugerującym, że wkrótce możemy doczekać się obniżania stóp.

Źródło: CNBC

Kurs bitcoina zalicza korektę

Jednocześnie w tle kurs bitcoina zalicza korektę. 1 BTC kosztuje dziś nieco ponad 41 000 USD, co oznacza spadek o blisko 2% w skali doby i ponad 5% w ciągu 7 dni.

Spada też wycena etheru. Jeden ether kosztuje 2177 USD, co oznacza korektę o 2,6% od wczoraj i 5% w skali tygodnia.

Oczywiście powyższe spadki nie oznaczają końca hossy. Ta najprawdopodobniej dopiero się zaczyna i przed nami jeszcze wiele takich korekt. W chwili pisania tych słów rynek czeka zresztą na decyzję Fedu dot. stóp proc.

Źródło: Coinmarketcap

Shiba Inu z nowymi rekordami

Choć memecoiny nie cieszą się popularnością w gronie poważnych inwestorów, shiba inu urasta do roli bardzo interesującego projektu. W ostatnim okresie podsumowano wyniki sieci Shibarium.

W ramach powyższej sieci przetworzono już aż ponad 90 milionów transakcji. Od 2 grudnia rejestrowano w niej średnio 7,5 miliona transakcji dziennie. Rośnie też liczba adresów, która w momencie pisania tych słów wynosi 1 304 953. Shibarium przetworzyło do tego aż ponad dwa miliony bloków.

Do tego wszystkiego twórcy projektu zapowiadają dalsze rewolucyjne zmiany, nie odkrywając jednak jeszcze wszystkich kart.

Źródło: X

Sztuczna inteligencja pomaga w prognozach cen

Aplikacja Agripreis pomogła w przygotowaniu prognozy dla marcowych kontraktów na pszenicę, rzepak i kukurydzę na giełdzie Matif. Jeżeli wierzyć AI, która jest fundamentem platformy, trend ma być spadkowy. Eksperci wskazują, że sprawdzalność aplikacji w przypadku pszenicy oceniana jest na 69 procent, z kolei w przypadku kukurydzy i rzepaku kolejno: 72% i 59%.

Cena pszenicy prognozowana jest przez AI na 226,25 EUR/t. Z kolei kukurydzy ma ponoć spaść do 194,75 EUR/t. Rzepak miałby kosztować w 1 kw. 2024 r. 430,5 EUR/t.

Źródło: wrp.pl

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut