Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Czy warto w kryptowalutach odkładać na swoją emeryturę?

Gromadzone przez nas środki chcemy dobrze zabezpieczyć, by zarabiały oraz chroniły nasz kapitał. Czy warto więc oszczędzać w kryptowalutach?

21 listopada 2019 | 10:30

Często zastanawiamy się jak najlepiej ulokować nasz kapitał.  Środki najczęściej chcemy dobrze zabezpieczyć, odłożyć na przyszłość, czy zaoszczędzić. Z jednej strony, aby zarabiały, a z drugiej, by chroniły nasz dorobek. Czy warto więc opierać o kryptowaluty naszą strategię oszczędzania? Czy warto odkładać na emeryturę w kryptowalutach? Na te i wiele innych pytań odpowiedział Michał Szafrański. 

Oszczędzanie w kryptowalutach?

Michał Szafrański jest byłym dziennikarzem współpracującym z Computerworld, Gazetą Wyborczą i magazynem Bajtek. To polski opiniotwórczy bloger specjalizujący się w tematyce finansowej, self-publisher i ekspert finansowy. 

Prowadzi blog https://jakoszczedzacpieniadze.pl/ oraz podcasty “Więcej niż oszczędzanie pieniędzy. ” Jest również autorem książek, między innymi “Finansowy ninja” i “Zaufanie, czyli waluta przyszłości”. 

W wywiadzie udzielonym dla Cyfrowej Ekonomii Michał Szafrański zwrócił uwagę na to, że podobnie jak w przypadku zaciągania kredytów hipotecznych warto się posługiwać, w celu oszczędzania, przede wszystkim pieniędzmi w takiej walucie, w jakiej zarabiamy. 

“Krótko mówiąc w taki sposób chcemy zabezpieczyć środki, które uda nam się zgromadzić za życia, żeby z jednej strony zarabiały, a z drugiej strony, żeby chronić kapitał”.

Przyszłość kryptowalut

Michał Szafrański mówił więcej o przyszłości kryptowalut: 

“W kontekście kryptowalut jestem osobą, która nie wierzy w ich potencjał. Uważam, że jest to instrument mocno spekulacyjny. Opieranie swojej strategii oszczędzania, czy odkładania na emeryturę o kryptowaluty, jest głównie podparte czynnikiem wiary”.

Bloger i ekspert finansowy, Michał Szafrański zwraca uwagę na problem realnej wartości walut. 

“Mam bardzo duże wątpliwości czy rzeczywistość kryptowalutowa, która jest dzisiaj tak podatna na wszelkie negatywne informacje na temat jej przyszłości rzeczywiście da szansę na to, żeby w przyszłości stworzyć w oparciu o kryptowaluty jakąś realną wartość. Ja tego osobiście nie widzę”.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut