Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Crypterium przedstawia projekt innowacyjnej bankowości

"Celem Crypterium jest rozwiązanie bolączek trapiących korzystanie z kryptowalut w codziennym życiu. Technologia kodów QR jest tym, czego potrzebowaliśmy"

25 października 2017 | 09:29

Podczas międzynarodowej konferencji Coin Agenda, która rozpoczęła się wczoraj (24 października) w Las Vegas, Crypterium pokaże działający prototyp aplikacji do mobilnej bankowości. Spodziewa się, że developerzy Crypterium przedstawią możliwość dokonywania wypłat z konta za pomocą kodów QR.

Konferencja Coin Agenda jest nazywana świętem entuzjastów kryptowalut. Międzynarodowe wydarzenie, które przyciąga liderów całej branży, może być trampoliną do sukcesu dla wielu startupów. Właśnie tam Crypterium przedstawi całemu światu finalny model innowacyjnego kryptobanku. Podczas wystąpienia zostaną pokazane działające rozwiązania z zakresu infrastruktury do dokonywania płatności oraz wypłat z konta za pomocą kodów QR. Austin Kimm, jeden z założycieli Crypterium, tak mówi o tym, co zostanie pokazane podczas Coin Agenda:

„Głównym celem kryptobanku Crypterium jest rozwiązanie wszystkich bolączek trapiących korzystanie z kryptowalut w codziennym życiu. Technologia kodów QR jest dokładnie tym, czego potrzebowaliśmy. Punkty sprzedaży, które nie przyjmują kryptowalut, będą mogły wygenerować indywidualny kod w naszej aplikacji. Następnie klient będzie za pomocą tego kodu dokonywał przelewu w kryptowalucie, a sprzedawca otrzyma pieniądze w walucie FIAT”.

Dla Crypterium obecność na Coin Agenda to nie tylko sposobność do przedstawienia swojego rozwiązania szerokiej publiczności, ale także szansa na przeprowadzenie ostatnich testów przed przeprowadzeniem swojego pierwszego ICO – prezentacja odbędzie się na tydzień przed rozpoczęciem sprzedaży. Obecnie prowadzone są rozmowy z funduszami inwestycyjnymi ze Stanów Zjednoczonych, Japonii, Emiratów Arabskich i Singapuru.

O projekcie Crypterium

Założone w 2017 roku Crypterium planuje stworzenie uniwersalnego systemu, które zintegruje mobilną bankowość, rozwiązania dla biznesu, platformę OpenAPI dla developerów oraz możliwość do uzyskiwania zdecentralizowanych pożyczek w kryptowalutach. Kryptobank proponuje swoje narzędzia w trzech obszarach: dokonywania płatności kryptowalutami w codziennych sytuacjach, infrastruktury do przyjmowania kryptowaluty przez biznes (w tym wypłat FIAT dla punktów sprzedaży) oraz uproszczenia procedury uzyskiwania pożyczek w kryptowalutach, przy jednoczesnym zapewnieniu otwartego dostępu zewnętrznym developerom do platformy kryptobankowości.

O firmie

Crypterium to firma założona w Estonii, z siedzibą w Tallinie. Załoga Crypterium działa w obszarze finansów i technologii od ponad 5 lat, z sukcesami rozwijając narzędzia do płatności zbliżeniowych. Firmę tworzą specjaliści z wielu dziedzin: Steven Polyak, doświadczony bankier inwestujący głównie na rynkach amerykańskich oraz rosyjskich; Austin Kimm, prezes wielu spółek świadczących usługi finansowe oraz konsultingowe dla klientów na całym świecie; Gleb Markov, ekspert z 10-letnim doświadczeniem w dziedzinach technologii, bankowości oraz kryptowalut; Vladimir Gorbunov, współtwórca sukcesu ponad 10 firm IT.

Strona www: https://crypterium.io

Facebook: https://www.facebook.com/crypterium.io

Twitter: https://twitter.com/@crypterium

Telegram: https://t.me/crypterium

BitcoinTalk: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2214098

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut