Reklama

Quark

BTC w portfelu WhatsAppa. Podsumowanie tygodnia #257

Formuła 1 a blockchain, BTC w aplikacji WhatsAppa, Rosyjski miliarder chce stokenizować pallad, Blockchain pomoże UE. Informacje Tygodnia >>

2 kwietnia 2019 | 08:00

Miniony tydzień stał po znakiem lekkich wzrostów kursu. Czy to początek hossy? Przekonamy się wkrótce. Analizując newsy na rynku, można odnieść wrażenie, że obecna sytuacja kryptowalut przypomina gotującą się w garnku wodę, którą ktoś przykrył przykrywką… Tymczasem zajmijmy się tym, co ma teraz miejsce w kwestii fundamentów.

BTC w aplikacji WhatsAppa

Użytkownicy WhatsAppa mogą cieszyć się teraz portfelem Wuabit. Nowa usługa pomoże dokonywać za pomocą aplikacji przelewów BTC. System będzie oparty na wiadomościach SMS. Wysyłając SMS np. „send 0,05BTC to Vera” załadujemy konto Very (czy jakiegokolwiek innego użytkownika). Może być to wspaniałym krokiem ku zwiększeniu adopcji kryptowalut.

Formuła 1 a blockchain

Firma Animoca Brands tworzy grę opartą na technologii blockchaina. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jest to wynikiem współpracy z Formułą 1 – najpopularniejszą na świecie ligą wyścigów samochodowych. Gra będzie zatytułowana “F1 Delta Time” i ma mieć premierę 10 maja br.

Podstawą rozgrywki mają być tokeny NFT. Jest to rodzaj blockchainowych tokenów, z których każdy ma mieć swoje specyficzne właściwości. Według doniesień Forbesa „wszystkie samochody, kierowcy i komponenty w grze to NFT”. Co więcej, cała idea NFT gwarantuje, że elementy gry „mają specjalne atrybuty (…), które zwiększają szanse na wygrywanie wyścigów i są produkowane w ograniczonych ilościach (…)”.

Rosyjski miliarder chce stokenizować pallad

Vladimir Potanin, stojący na czele MMC Norilsk Nickel PJSC (Nornickel), chce stokenizować pallad, na rynku którego działa. Ma to zwiększyć płynność rynku i pomóc w parowaniu ze sobą kupców ze sprzedającymi. Biznesmen chce realizować swój projekt w Rosji, ale przyznaje, że jeśli kraj nie stworzy przyjaznych przepisów pod tego typu realizacje, poszuka innych jurysdykcji.

Blockchain pomoże UE

Problem imigrantów jest nadal jednym z podstawowych problemów Unii Europejskiej. Okazuje się, że rozwiązać może go blockchain. Niemieckie Federalne Biuro ds. Migracji i Uchodźców (BAFM) uważa, że blockchain ma daleko idący „potencjał poprawy procedur azylowych”.

„Blockchain może być „cyfrowym aktywatorem” europejskiego federalizmu w kontekście azylu. […] Europejska platforma zdecentralizowanego zarządzania procedurami azylowymi […] umożliwiłaby przejrzyste przechowywanie [danych] pierwszej rejestracji osoby. […] Tożsamości cyfrowe są jako takie agnostyczne w skali kraju i mogą w ten sposób wspierać jedność Europy na poziomie podstawowym”

– można przeczytać w raporcie analizującym sieć bloków.

Blockchain miałby pomóc w rejestracji uchodźców i imigrantów oraz nadawaniu im cyfrowej tożsamości. Specjalnie dla tego celu powstał algorytm proof-of-concept (PoC) – dzieło wspomnianego BAFM, Fraunhofer FIT i nieznanego z nazwy partnera technologicznego.

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut