Reklama

Quark

Blockchainowa rewolucja w gospodarce cyfrowej – zaproszenie na konferencję w Krakowie 

12 października 2018 | 14:57

Technologia blockchain coraz śmielej wkracza do świata biznesu, jak również zdobywa coraz szersze zainteresowanie w życiu codziennym, m.in. w postaci kryptowalut oraz szeregu tokenów użytkowych. O jej potencjale i wykorzystaniu we współczesnej gospodarce cyfrowej będzie można dowiedzieć się od wybitnych polskich ekspertów już 24 października w wydarzeniu organizowanym przez Blockchain Alliance w Krakowie. 

Tematem przewodnim wydarzenia Blockchain Alliance w dniu 24 października będzie:

Rewolucyjna technologia i strategia: potencjał krypto i blockchain oraz jego wykorzystanie we współczesnej gospodarce cyfrowej.

Główny element wydarzenia stanowią prezentacje specjalistów – praktyków z branży blockchain w Polsce, w tym przedsiębiorców, programistów, przedstawicieli korporacji, startupowców, ekspertów od podatków oraz byłych przedstawicieli administracji publicznej.

Sesje pomiędzy blokami wykładowymi będą się kończyć rundą pytań i odpowiedzi, tak aby można byłoby wejść w interakcję z prelegentami.

Konferencja pozwoli na zaprezentowanie historii i przyszłości rozwiązań wykorzystujących kryptografię wraz zastosowaniem kryptowalut w modelach biznesowych oraz zostaną omówione rozproszone bazy danych (otwarte i prywatne). Przedstawione zostaną zarówno możliwości, jak i ograniczenia technologii blockchain w kontekście decentralizacji.

Wśród prelegentów będą przedstawiciele startupów, którzy przedstawią m.in. koncepcje w zakresie automatyzacji handlu z wykorzystaniem blockchaina.

Uczestnicy będą mogli przypatrzyć się dokładniej modelom biznesom opartym o DLT w różnych branżach i w zakresie regulacji w aspektach biznesowych i prawnych, co pozwoli im zorientować się z jakimi ryzykami należy się zmierzyć uruchamiając projekty biznesowe oparte o blockchain. Dowiedzą się także na temat korzystnych i zorientowanych na biznes krypto i blockchain jurysdykcji prawnych oraz ośrodków biznesowych w kontekście istniejących licencji finansowych.

Spotkanie pozwoli na zapoznanie się z charakterystyką i rolą innowacyjnej technologii blockchain w różnych branżach, pokazaną w kilku perspektywach – od globalnej do lokalnej, z możliwością kontaktu z osobami wdrażającymi rewolucyjne projekty.

Po prezentacjach odbędzie się debata prelegentów z zaproszonymi gości w zakresie: Potencjał krypto i blockchain do rewolucji niemal każdej gałęzi przemysłu we współczesnej gospodarce. Ostatnim punktem wydarzenie będzie coctail party Blockchain Alliance Cracow.

Dla kogo jest wydarzenie?

Jak zapewnia organizator wydarzenia, odnajdą się na nim zarówno początkujący sympatycy blockchain, jak i osoby, które potrzebują pogłębionej wiedzy w różnych zakresach: koncepcji, modeli biznesowych, technologii oraz rozwiązań prawnych.

Przeznaczone jest dla tych, co się zastanawiają czym jest blockchain, gdzie go zastosować lub nie mają w ogóle pojęcia o rodzącej się nowej zdecentralizowanej ekonomii.

Adresowane jest także dla menedżerów i specjalistów z zakresu prawa, finansów, nowych technologii, logistyki, osób odpowiedzialnych za rozwój biznesu, podejmowanie decyzji strategicznych, rozwijających koncepcje R & D w ramach blockchaina. Przedsiębiorcy, inwestorzy oraz osoby implementujące nowe technologie będą miały możliwość nawiązania współpracy ze startupami oraz dostawcami rozwiązań w zakresie najnowszych technologii.

Informacje praktyczne

Spotkanie odbędzie na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie, w Audytorium im. W. Danka, pod patronatem Pro Universitas – fundacji UP im. KEN w Krakowie oraz Instytutu Prawa, Administracji i Ekonomii UP im. KEN w Krakowie.

Rejestracja:

https://blockchainalliancecracow.evenea.pl/

Media społecznościowe:

Facebook https://www.facebook.com/events/705203443146109/

LinkedIn https://www.linkedin.com/company/blockchain-allian…

Twitter https://twitter.com/HelloAlliance

Telegram https://t.me/joinchat/EsAJhxDXAUKoyvWNwbBCKQ

Czym zajmuje się Blockchain Alliance?

Blockchain Alliance promuje ideę edukacji, badań i dobrych praktyk zastosowania technologii blockchain. Do społeczności Blockchain Alliance należą liderzy branży blockchain reprezentujący najlepsze praktyki przedsiębiorstw w Polsce i na świecie. Organizacja współpracuje z przedsiębiorcami, inwestorami, środowiskami akademickimi i wczesnymi adopterami nowych technologii, wspólnie skupiając się na połączeniu całej różnorodności dyscyplin, w których można zastosować technologię blockchain, rozproszone rejestry baz danych DLT i waluty cyfrowe. Poniżej przedstawiamy wypowiedź CEO Blockchain Alliance, dra Tomasza Smusa, na temat przyszłości technologii blockchain.

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut