Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Blockchain w energetyce – zapraszamy na seminarium!

Nową technologią, która potrafi zmierzyć się z obecnymi wyzwaniami energetyki oraz przemysłu jest blockchain.

22 lipca 2018 | 15:41

Technologie ICT, magazynowania energii oraz OZE rewolucjonizują sposób wytwarzania oraz przesyłu energii. Innowacje nie są jednak pozbawione wad, które można jednak przekuć w możliwości dalszego rozwoju. Nową technologią, która potrafi zmierzyć się z obecnymi wyzwaniami energetyki oraz przemysłu jest blockchain.

Dzięki jej zastosowaniu, firmy będą w stanie lepiej bilansować obciążenie sieci, umożliwiać transakcje konsumenckie, oraz zawierać inteligentne kontrakty. Handel energią również zmieni się nie do poznania, dzięki wyeliminowaniu konieczności pośrednika bądź odgórnego zarządcy systemu, który na bieżąco kontroluje transakcje.

W związku z powyższym, 29 sierpnia 2018 roku CBE Polska organizuje w Warszawie I edycję Seminarium „Blockchain w Energetyce”. Wydarzenie jest realizowane w celu weryfikacji potencjału użycia technologii blockchain w polskich firmach energetycznych, przemyśle oraz podmiotach użyteczności publicznej.

Seminarium jest przygotowane w oparciu o doświadczenie ekspertów z zagranicznych firm, które zrealizowały już pilotażowe lub wielkoskalowe projekty wykorzystujące blockchain. Wydarzenie jest kontynuacją cyklu wydarzeń, na który złożyło się siedem edycji konferencji „Smart Communications & Technology Forum” oraz cztery seminaria „Wirtualne elektrownie”. Wspomniane spotkania zgromadziły dotychczas ponad 1,5 tys. uczestników.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy:

  • start-upy zajmujące się technologią blockchain
  • kadrę zarządzającą firm energetycznych, oraz użyteczności publicznej
  • firmy handlujące energią
  • przedstawicieli administracji publicznej
  • firmy consultingowe, prawników
  • specjalistów nowych technologii

Szczegóły na stronie: https://cbepolska.pl/pl/seminarium-blockchain-w-energetyce.html

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut