Reklama

Quark

Blockchain pomoże w walce z pandemią. Podsumowanie tygodnia #373

6 lipca 2021 | 19:30

Jak co tydzień wracamy do naszego podsumowania najważniejszych newsów ze świata kryptowalut.

Blockchain na froncie walki z COVID-19

W czasie pandemii COVID-19 zauważono pewne problemy dot. logistyki szczepionek na koronawirusa. Firma Blockchain StaTwig chce rozwiązać ten problem. Startuje z projektem VaccineLedger, czyli blockchainem, który ma pomóc śledzić transport szczepionek. Pod kątem technologii to połączenie inteligentnych kontraktów i technologii IoT. 

Rajesh Dhuddu z Tech Mahindra, firmy, która także jest zaangażowana w projekt, wyjaśnił idee za nim stojącą:

„Marnotrawstwem leków ratujących życie, takich jak szczepionki, należy zająć się w pierwszej kolejności. Musimy działać razem, aby skutecznie znaleźć rozwiązanie. Nasze strategiczne partnerstwo ze StaTwig zapewni uczestnikom łańcucha dostaw pojedynczą aplikację, która usprawni identyfikowalność i łańcuch dostaw. Zapewni to nie tylko bezpieczeństwo i ważność dostaw szczepionek, ale także pomoże w przestrzeganiu złożonych wymogów regulacyjnych ustanowionych przez Urząd Administracji Leków w dowolnym kraju.”

Źródło: Economic times

Powstanie serial, który wykorzysta NFT

Niewymienne tokeny (NFT) trafiają do świata seriali. W przyszłym roku pojawić ma się „Crypto Keepers”, serial ze stokenizowanymi postaciami i wydarzeniami. Ważniejsze wydarzenia z serialu i ich bohaterowie będą miały swoje odbicie w NFT.

Za projektem stoi firma produkcyjna AMM.

– Crypto Keepers jest częścią naszej strategii opowiadania zrozumiałych dla wszystkich nacji, aktualnych historii, które w pionierski sposób wypełniają lukę między Wschodem, a Zachodem – powiedział dyrektor wykonawczy AMM, Bizhan Tong.

Źródło: Variety

Kandydat na prezydenta Korei Płd. chce walczyć z krypto-hakerami

Chosuna Ha Tae-keung, znany południowokoreański polityk opozycyjny, kandydat na prezydenta kraju i poseł Partii Władzy Ludowej, chce walczyć z hakerami, którzy okradają obywateli z kryptowalut.

Jego zdaniem Korea Internet & Security Agency (KISA) nie radzi sobie z cyberwojną z hakerami z Korei Płn., którzy okradają Koreańczyków z cyfrowych walut i tokenów. Jak dodał w swojej wypowiedzi, straty obywateli sięgają już ponad 300 mln USD. To wartość przejętych przez cyberprzestępców kryptowalut.

– Uczynię Koreę Południową najbezpieczniejszym krajem w regionie, chroniąc ją przed zagrożeniami dot. cyberprzestępczości, w tym przed hakerami – obiecał.

Źródło: Cryptonews

Jay-Z sprzedał swoje NFT

Na koniec wracamy do tematu NFT. Znany raper, Jay-Z, wyemitował swój token. Chodzi o grafikę cyfrową „Heir to the Throne: NFT in Celebration 25th Anniversary Jay-Z’s Reasonable Doubt autorstwa Derricka Adamsa”, która upamiętnia debiutancką płytę muzyka pt. „Reasonable Doubt”.

Autorem grafiki jest Derrick Adams.

Praca Adamsa reinterpretuje okładkę albumu, aby stworzyć nowe współczesne podejście do obrazu, który zdefiniował epokę – jako komentarz i przypomnienie, że Reasonable Doubt pozostaje dziś także ważne”

– komentuje pracę dom aukcyjny Sotheby’s.

NFT sprzedano za 139 000 USD.

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut