Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Bitcoin wraca do żywych, SpaceX zacznie akceptować DOGE? Podsumowanie #420

1 czerwca 2022 | 13:11

W tym tygodniu działo się wiele. Przede wszystkim bitcoin zaczął ponownie drożeć.

Kurs bitcoina rośnie

Kurs bitcoina po krachu, jaki miał miejsce w maju, wraca na właściwe tory. Przebił poziom 30 000 USD. Zdaniem analityka o pseudonimie PlanB, twórcy modelu wyceny bitcoina Stock-to-Flow, możliwe, że wkrótce kryptowaluta rozpocznie nową falę wzrostów.

Nawet jeśli oryginalny model [sugerujący cenę] $55K był słuszny, a późniejsza aktualizacja [sugerująca kurs] $100K okazała się mylna, różnica to “tylko” 2x. Pamiętaj, że model S2F został stworzony w marcu 2019 roku, kiedy bitcoin był notowany poniżej $4K. IMO prawidłowo przewidziany 14-krotny wzrost (55/4) jest wart więcej niż 2-krotny błąd w przewidywaniach (100/55)

– napisał Plan B w swoim tweecie.

Dodał, że ostatnia wyprzedaż na rynku BTC wydaje się być podobna do tych z lat 2015 i 2018/19. Kurs bitcoina przy obecnych poziomach przypomina zaś ówczesne dołki. To może więc sugerować powrót do wzrostów.

Źródło: Twitter

SpaceX zacznie akceptować dogecoiny?

Elon Musk ponownie tweetuje o kryptowalutach. Teraz zasugerował, że druga jego spółka, SpaceX, zacznie akceptować DOGE jako formę płatności za Starlink, czyli usługę domowego internetu.

SEC nie chce bitcoinowego ETF

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd USA odrzuciła kolejny wniosek o utworzenie funduszy ETF opartego na bitcoinie. Tym razem ofiarą stał się One River Carbon Neutral Bitcoin Trust.

Jaki jest powód odrzucenia wniosku?

Giełda, która notuje produkty typu ETF oparte na bitcoinach, musi spełnić swoje obowiązki wynikające z Sekcji 6(b)(5) Ustawy o Giełdach poprzez wykazanie, że ma kompleksową umowę o dzieleniu się nadzorem z rynkiem regulowanym o znacznej wielkości związanym z bazowymi lub referencyjnymi BTC

– tłumaczy SEC.

Źródło: SEC

Twórca OnlyFans buduje nowy portal, który będzie oparty na blockchainie

RJ Phillips, twórca OnlyFans, topowego portalu społecznościowego dla dorosłych, pracuje nad nowym projektem. Chodzi o Zoop, platformę, która będzie oparta na NFT i blockchainie.

Według komunikatu prasowego projektu ten będzie zawierał “oficjalnie licencjonowane karty cyfrowe celebrytów i wpływowych osób”. Innymi słowy, za jego pomocą będziemy mogli inwestować w NFT znanych osób. 

Nie wiadomo jeszcze, kiedy Zoop wystartuje. Wiemy za to, że będzie działał w oparciu o Polygon.

Źródło: Cryptopotato

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut