Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Bitcoin rośnie pod wyborach do Parlamentu Europejskiego. Podsumowanie tygodnia #264

Po raz kolejny okazuje się, że na cenę kryptowaluty mają wpływ wydarzenia polityczne.

28 maja 2019 | 16:36

W naszym nowym podsumowaniu tygodnia zerkniemy wyjątkowo na cenę BTC. Dlaczego? Po raz kolejny okazuje się bowiem, że na cenę kryptowaluty mają wpływ wydarzenia polityczne.

BTC a wybory do europarlamentu

Ostatnie wybory do Parlamentu Europejskiego pokazały silną polaryzację politycznej sceny Europy. W paru krajach przegrały tradycyjne partie, ustępując miejsca młodszym ugrupowaniom. Najciekawszym przykładem jest Wielka Brytania, gdzie wygranym jest Partia Brexit.

W odpowiedzi BTC ponownie wystrzelił. W momencie pisania być słów za 1 Bitcoina trzeba już zapłacić 8 800 USD po ponad 10% wzrostu w ciągu 24 h.

Zegarek z BTC

Po porcji polityki teraz czas na nowinki technologiczne. Szwajcarska firma Franck Muller ma wyprodukować zegarek, który będzie nie tylko odmierzał czas, ale też ma być rodzajem zimnego portfela na kryptowaluty. W planach jest parę modeli zegarka – każdy dedykowany innej kryptowalucie, m.in. Bitcoinowi, Ethereum czy tokenowi Ripple – XRP.

Zdaniem firmy zimny portfel do jest w pełni bezpieczny i wykorzystuje „wygenerowane w trybie offline, niedeterministyczne TRNG (True Random Numbers Generated)”.

FacebookCoin pojawi się za parę miesięcy

Nadal niewiele wiemy o kryptowalucie Facebooka. Właściwie nie wiemy nic oficjalnego. Zgodnie z nowymi pogłoskami, token ma nosić nazwę GlobalCoin i – zgodnie z nazwą – ma mieć globalny zasięg (a nie być dedykowany na rynek Indii, jak mówiono wcześniej). Ponoć Facebook chce połączyć ze sobą Instagram, Messengera i WhatsAppa i tym samym osiągnąć gigantyczny, miliardowy zasięg dla nowej kryptowaluty.

Co zaskakujące, token (czy kryptowaluta, ponieważ nie znamy specyfiki nowego narzędzia) ma być ponoć notowany m.in. na Gemini, giełdzie braci Winklevoss, czyli byłych rywali Marka Zuckerberga w kwestii praw do Facebooka.

TON Telegram wystartuje jeszcze w tym roku

Szyfrowana usługa przesyłania wiadomości Telegram (Telegram Open Network – TON) wystartuje w trzecim kwartale 2019 r. W nowej notce dla inwestorów firma przekazała, że niedawny udany proces testowy „potwierdza nasze przekonanie, że maszyna wirtualna TON i algorytm konsensusu TON są w stanie spełnić cele określone w oryginalnej białej księdze”.

Anonimowi eksperci przekazali mediom, że blockchain projektu wykazał „niezwykle wysoką szybkość transakcji”.

Sieć TON prawdopodobnie będzie też obsługiwać zdecentralizowane aplikacje, podobne do tych z sieci Ethereum.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut