Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Bitbond pozyskuje 1.2 mln dolarów finansowania na dalszy rozwój

Globalna platforma oferująca pożyczki, ogłosiła zamknięcie rundy finansowej. Całkowita wartość kapitału pozyskanego na rozwój spółki wzrosła do $2.3 mln

22 lutego 2017 | 10:00

Bitbond – globalna platforma oferująca pożyczki dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), ogłosiła dziś zamknięcie rundy finansowej na kwotę 1.2 mln dolarów. Całkowita wartość kapitału pozyskanego na rozwój spółki wzrosła zatem do kwoty 2.3 mln dolarów.

Przedsiębiorstwo zostało wsparte w głównej mierze przez założyciela mobilike Şekip Can Gökalp, a także szereg aniołów biznesu. Wśród nich założyciele firmy Fyber – Janis Zech i Andreas Bodczek, a także współzałożyciel oraz dyrektor generalny Kreditech – Alexander Graubner-Müller.

Dodatkowe fundusze zostaną przeznaczone w szczególności na dalszy rozwój produktu oraz rozbudowę bazy użytkowników na rynkach zaniedbanych przez tradycyjnych kredytodawców. Na dzień dzisiejszy, 76 000 użytkowników ze 120 krajów zarejestrowało się na platformie. Od początku jej istnienia, zostało udzielonych ponad 1600 pożyczek na łączną kwotę 1.2 miliona dolarów.

?Dodatkowe zasoby pomogą nam kontynuować naszą misję, jaką jest uczynienie finansowania przedsiębiorstw oraz inwestowania sprawą globalną. Jesteśmy szczęśliwi, że mamy na pokładzie tak doświadczonych inwestorów, którzy chcą dołączyć do tej fascynującej podróży? –  komentuje Radoslav Albrecht, założyciel oraz dyrektor generalny Bitbond.

W październiku 2016 roku, Bitbond otrzymał licencję BaFin (niemiecka Komisja Nadzoru Finansowego), która upoważnia firmę do pośrednictwa finansowego w dostępie do produktów inwestycyjnych w pełnej niezależności od banków. Czyni to ją pierwszym startupem opartym na technologii blockchain świadczącym usługi finansów, który jest pod ścisłym nadzorem.

Startup z Berlina łączy inwestorów, którzy szukają okazji na wyższy niż przeciętny dochód z inwestycji, z właścicielami małych firm, który potrzebują dodatkowego finansowania. Aby umożliwić globalne oraz transgraniczne udzielanie pożyczek, platforma wykorzystuje kryptowalutę Bitcoin oraz technologię blockchain jako sieć płatności.

Inwestorzy, którzy finansują pożyczki dla małych firm poprzez Bitbond, uzyskują dostęp do atrakcyjnych stóp procentowych. Większość pożyczkobiorców korzystających z serwisu to sprzedawcy internetowi, prowadzący sprzedaż eCommerce na takich platformach jak eBay czy Amazon. Bitbond przeprowadza ocenę ich zdolności kredytowej głównie na podstawie danych o przychodach generowanych ze sprzedaży online. Fundusze następnie używane są w celu finansowania zakupu nowego towaru. We wrześniu 2016 roku, Bitbond zaprezentował nowy zautomatyzowany mechanizm scoringowy na konferencji Finovate w Nowym Jorku.

O firmie Bitbond

Bitbond jest pierwszym globalnym rynkiem pożyczek społecznościowych oferujących małe pożyczki dla firm. Są one finansowane przez indywidualnych oraz instytucjonalnych inwestorów. Bitbond przeprowadza ocenę zdolności kredytowej każdego użytkownika ubiegającego się o dofinansowanie głównie na podstawie ich kont biznesowych. Pożyczkobiorcy używają funduszy głównie jako finansowanie kapitału obrotowego.

Poprzez zastosowanie kryptowaluty Bitcoin oraz technologii blockchain do przetwarzania płatności, Bitbond i jego użytkownicy są w pełni niezależni od banków. Bitbond jest pierwszym niemieckim dostawcą usług finansowych będącym pod nadzorem, który używa technologii blockchain.
Przed założeniem firmy Bitbond, Radoslav Albrecht pracował dla Deutsche Bank London w sprzedaży i handlu a także w Roland Berger Strategy Consultants.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut