Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Billon zebrał 25 mln zł. Rośnie zainteresowanie BTC. Podsumowanie tygodnia #307

W rundzie inwestowania A Spółka Billion Group Ltd. zebrała 6 mln dolarów. Zainteresowanie bitcoinem rośnie.

25 marca 2020 | 08:45

Wracamy do naszego podsumowania tygodnia. Co tym razem wydarzyło się w świecie blockchaina?

Billion z 25 mln zł 

Spółka Billon Group Ltd. to polsko-brytyjski fintech. Na swoim oficjalnym blogu ogłosił teraz zakończenie inwestycyjnej rundy A finansowania. Firmie udało się zebrać 6 milionów dolarów (około 25 milionów złotych).

Źródło: Billon

Chiny wracają na rynek?

Media rozpisują się na temat danych dotyczący wyszukiwania hasła „Bitcoin” w chińskim Baidu. Okazuje się, że zainteresowanie kryptowalutą chyba mocno rośnie. Shenliancaijing opublikowało raport, z którego jasno wynika, że liczba zapytań dotyczących Bitcoina w Baidu wzrosła o 183 proc. I to w ciągu ostatnich 30 dni! Czyżby najgorsze było już za nami?

Źródło: Shenliancaijing 

Google Pay i Coinbase

Coinbase umożliwia od kilku dni możliwość integrowania swojej usługi Coinbase Card z Google Pay. W praktyce oznacza to, że istnieje możliwość płacenia kryptowalutami w codziennym życiu! Będzie to realne dla klientów z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii, Finlandii, Francji, Włoszech, Słowacji, Hiszpanii, Chorwacji, Czechach, Polsce, Danii, Norwegii i Szwecji. “W tym roku pracujemy też nad ekspansją na inne kraje europejskie” – dodano w oficjalnym komunikacie.

Źródło: Coinbase

Interpol idzie na wojną z darkwebem

Interpol rozpoczął właśnie współpracę z firmą S2W Lab z Korei Południowej. Pozwoli to na użycie narzędzia spółki, które umożliwia dokładne analizowanie przepływów środków, które zachodzą w darkwebie. Chodzi o “wielodomenowy silnik analityczny” oparty na sztucznej inteligencji.

CTO firmy, profesor Shin Seung-won, powiedział mediom:

“Reagowanie na cyberprzestępczość w darkwebie jest bardzo trudne ze względu na jego [tj. darkwebu] charakterystykę i szerokie zastosowanie kryptowalut… Będziemy współpracować z międzynarodowymi służbami [wnosząc naszą] technologię i wnosić nasz wkład w technologię, która będzie wykorzystywana do dobrych celów”.

Źródło: PRNewsWire

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut