Warszawa, okolice Ronda Daszyńskiego, czyli drugi ?Mordor?. Wśród wyrastających w błyskawicznym tempie wieżowców, w piwnicy przy ul. Hrubieszowskiej 8 swoją siedzibę ma stowarzyszenie Warsaw Hackerspace. W otoczeniu maszyn, ogromnej ilości kabli, monitorów i innych nietypowych sprzętów można poczuć naprawdę twórczą atmosferę. To właśnie tutaj, po raz kolejny w tym miejscu odbyło się spotkanie z cyklu Beer and Bitcoin. Tym razem głównym tematem miały być punkty wymiany bitcoin.

Przybyło około dwudziestu osób – pasjonatów i zawodowo związanych z walutami cyfrowymi. Wszyscy z dużą otwartością przystąpili do networkingu.

Chwilę później organizator i moderator spotkania ? Stanisław Wołoch, prezes firmy Quark, czyli jedynego stacjonarnego kantoru bitcoin w Polsce przedstawił pierwszego prelegenta. Sylwester Suszek, prezes giełdy BitBay, opowiedział o swoich działaniach. Giełda BitBay umożliwia wymianę zarówno bitcoin, jak i litecoin, ether i lisk, co sprawia, że jest jedyną taką giełdą w Polsce. Jednym z istotniejszych tematów była kwestia zabezpieczeń. BitBay angażuje się również w działalność popularyzującą kryptowaluty oraz akcje charytatywne ? słuchacze mogli dowiedzieć się między innymi o sukcesie zbiórki bitcoinów dla podopiecznych domu dziecka ?Tęcza? w Katowicach. Drugie wystąpienie należało do Filipa Pawczyńskiego, prezesa Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin i założyciela FP IT Management, będącego również dyrektorem w Bitelon ? giełdzie walut tradycyjnych i cyfrowych.
Następnie wystąpili Jacek Czarnecki oraz ? – prawnicy z kancelarii Wardynski & Partners, którzy mówili przede wszystkim o prawnych aspektach związanych z działaniem giełd. Gorącym tematem do dyskusji był niedawny upadek giełdy Bitcurex. Część środków z giełdy została skradziona, co spowodowało ogromne straty klientów. Właściciele unikają kontaktu, biuro zamknięte jest na cztery spusty. Obecnie w tej sprawie toczy się postępowanie w prokuraturze rejonowej w Łodzi.
Ostatni wykład należał do Lecha Wilczyńskiego, współwłaściciela firmy InPay, będącej pierwszym w Polsce systemem płatności i akceptacji bitcoin w handlu detalicznym.

Wykłady i dyskusje trwały o wiele dłużej niż przewidziano, co jest dowodem na to, że tematy związane z wymianą walut cyfrowych nie są obojętne. Część oficjalna zakończyła się po 22, po czym prelegenci i słuchacze mieli nieograniczony czas na dyskusję i wymianę refleksji. Nieodłącznym elementem każdego spotkania z cyklu jest piwo, którego sponsorem tym razem był pan Sylwester. Dziękujemy!

18 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.