Reklama

Quark

Beer and Bitcoin #10 – relacja ze spotkania

Relacja ze spotkania Beer and Bitcoin #10 poświęconego platformom wymiany. Zobacz całość w wersji wideo

7 lutego 2017 | 14:34

Warszawa, okolice Ronda Daszyńskiego, czyli drugi ?Mordor?. Wśród wyrastających w błyskawicznym tempie wieżowców, w piwnicy przy ul. Hrubieszowskiej 8 swoją siedzibę ma stowarzyszenie Warsaw Hackerspace. W otoczeniu maszyn, ogromnej ilości kabli, monitorów i innych nietypowych sprzętów można poczuć naprawdę twórczą atmosferę. To właśnie tutaj, po raz kolejny w tym miejscu odbyło się spotkanie z cyklu Beer and Bitcoin. Tym razem głównym tematem miały być punkty wymiany bitcoin.

Przybyło około dwudziestu osób – pasjonatów i zawodowo związanych z walutami cyfrowymi. Wszyscy z dużą otwartością przystąpili do networkingu.

Chwilę później organizator i moderator spotkania ? Stanisław Wołoch, prezes firmy Quark, czyli jedynego stacjonarnego kantoru bitcoin w Polsce przedstawił pierwszego prelegenta. Sylwester Suszek, prezes giełdy BitBay, opowiedział o swoich działaniach. Giełda BitBay umożliwia wymianę zarówno bitcoin, jak i litecoin, ether i lisk, co sprawia, że jest jedyną taką giełdą w Polsce. Jednym z istotniejszych tematów była kwestia zabezpieczeń. BitBay angażuje się również w działalność popularyzującą kryptowaluty oraz akcje charytatywne ? słuchacze mogli dowiedzieć się między innymi o sukcesie zbiórki bitcoinów dla podopiecznych domu dziecka ?Tęcza? w Katowicach. Drugie wystąpienie należało do Filipa Pawczyńskiego, prezesa Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin i założyciela FP IT Management, będącego również dyrektorem w Bitelon ? giełdzie walut tradycyjnych i cyfrowych.
Następnie wystąpili Jacek Czarnecki oraz ? – prawnicy z kancelarii Wardynski & Partners, którzy mówili przede wszystkim o prawnych aspektach związanych z działaniem giełd. Gorącym tematem do dyskusji był niedawny upadek giełdy Bitcurex. Część środków z giełdy została skradziona, co spowodowało ogromne straty klientów. Właściciele unikają kontaktu, biuro zamknięte jest na cztery spusty. Obecnie w tej sprawie toczy się postępowanie w prokuraturze rejonowej w Łodzi.
Ostatni wykład należał do Lecha Wilczyńskiego, współwłaściciela firmy InPay, będącej pierwszym w Polsce systemem płatności i akceptacji bitcoin w handlu detalicznym.

Wykłady i dyskusje trwały o wiele dłużej niż przewidziano, co jest dowodem na to, że tematy związane z wymianą walut cyfrowych nie są obojętne. Część oficjalna zakończyła się po 22, po czym prelegenci i słuchacze mieli nieograniczony czas na dyskusję i wymianę refleksji. Nieodłącznym elementem każdego spotkania z cyklu jest piwo, którego sponsorem tym razem był pan Sylwester. Dziękujemy!

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut