Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Bank Rosji chce zakazu kryptowalut. Podsumowanie tygodnia #291

Bank Rosji, bank centralny naszego sąsiada ze wschodu, nie należy do instytucji, które wspierają rynek kryptowalut...

3 grudnia 2019 | 10:30

Co działo się w świecie kryptowalut w minionym tygodniu? O tym opowiemy w tym właśnie tekście. 

Bank Rosji chce zakazu kryptowalut

Bank Rosji, bank centralny naszego sąsiada ze wschodu, nie należy do instytucji, które wspierają rynek kryptowalut. Już nieraz jego przedstawiciele wypowiadali się o Bitcoinie z pewną niechęcią. Teraz bank przekazał mediom, że „prywatnych kryptowalut nie można utożsamiać z pieniędzmi i nie mogą one być prawnym środkiem płatniczym”.

„Jeśli zdecydujemy się zakazać kryptowalut jako środka płatniczego na poziomie legislacyjnym, uważamy, że należy poprzeć to stanowisko”.

– dodano. 

Źródło: RIA

Przedstawiciel Fundacji Ethereum za kratkami

Virgil Griffith, który pracował przy Ethereum, został aresztowany za wyjazd na konferencję do Korei Północnej i dzielenie się tam swoją wiedzą, na temat korzystania z tej kryptowaluty.

Prokuratura południowej części Nowego Jorku ogłosiła, że Griffith został aresztowany na międzynarodowym lotnisku w Los Angeles w Święto Dziękczynienia.

„Pomimo otrzymywania ostrzeżeń, aby nie lecieć do jednego z głównych przeciwników USA – Korei Północnej, Griffith udał się do kraju, gdzie na konferencji nauczał swoich słuchaczy, jak korzystać z technologii blockchain w celu uniknięcia sankcji” – informuje w oświadczeniu zastępca prokuratora generalnego ds. Bezpieczeństwa Narodowego, John Demers.

Virgil Griffith jest oskarżony o naruszenie ustawy o międzynarodowych uprawnieniach ekonomicznych w sytuacjach nadzwyczajnych. 

W kwietniu Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna (KRLD), zorganizowała konferencję poświęconą tematom technologii blockchain oraz kryptowalut. Spotkanie odbyło się w Pjongjangu. Zgodnie z oskarżeniami, Griffith poprosił o pozwolenie na udział w konferencji. Zgoda jednak nie została mu udzielona. Pomimo tego udał się na konferencję, bez pozwolenia, prawdopodobnie przez Chiny.

Oskarżenie przeciwko Griffithowi zostało sporządzone przez specjalnego agenta Federalnego Biura Śledczego (FBI) – Brandona M. Cavanaugh. Brandon zauważył, że 22 maja 2019 roku, Korea Północna oraz Virgil Griffith uczestniczyli w czymś, co agent specjalny nazywa Wywiadem konsensualnym”.

Źródło: Bitcoinist

Niemcy chcą wzmocnić kryptowaluty

Zaskakujący news zza naszej zachodniej granicy. Rząd Niemiec pracuje nad ustawą, która pozwoli krajowym bankom przechowywać i handlować kryptowalutami. 

Jak wyjaśnia agencja Handelsblatt:

„Począwszy od 2020 r. instytucje finansowe będą mogły oferować swoim klientom bankowość internetową praktycznie za naciśnięciem jednego przycisku, a także klasyczne papiery wartościowe, takie jak akcje i obligacje, oraz kryptowaluty”.

Sven Hildebrandt – szef Distributed Ledger Consulting – dodał, że:

„Niemcy są na dobrej drodze, by stać się krypto-niebem. Niemiecki ustawodawca odgrywa pionierską rolę w regulacji kryptowaluty”.

Źródło: Handelsblatt

Upbit okradzione na ok. 50 mln USD

Giełda Upbit została okradziona na ok. 50 mln USD w tokenach ETH. Firma poinformowała o swoich problemach 27 listopada. Okazuje się, że hakerzy ukradli jej 342 000 Etherów (ETH). Wszelkie usługi platformy zostały zawieszone na dwa tygodnie. Spora część kryptowalut z jej hot walletów trafiło na zimne portfele. Nie ma możliwości dokonywania na nią wpłaty i wypłat jakichkolwiek środków.

Źródło: blog Upbit

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut