Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Bank centralny Francji prowadzi prace nad CBDC przy pomocy Ethereum. Podsumowanie tygodnia #365

Bank Francji kontynuuje prace nad swoją cyfrową walutą. Te mogą być wstępem do emisji cyfrowego euro. Okazuje się jednak, że w czasie testów używane jest Ethereum.

5 maja 2021 | 15:07

Jak co tydzień podsumowujemy dla was to, co dzieje się na rynku kryptowalut. Okazuje się, że zwłaszcza Ethereum wkracza do mainstreamu.

Ethereum testowane przez Bank Francji

Bank Francji kontynuuje prace nad swoją cyfrową walutą. Te mogą być wstępem do emisji cyfrowego euro. Okazuje się jednak, że w czasie testów używane jest Ethereum.

W ramach prac wyemitowano e-obligacje o wartości 100 mln euro. Dwuletnie papiery wartościowe zostały wyemitowane na publicznym blockchainie Ethereum. Data ich wykupu wypada 28 kwietnia 2023 r. Sprzedaż prowadziły banki Goldman Sachs, Santander i Societe Generale.

Z technologicznego punktu widzenia eksperyment wymagał opracowania i wdrożenia inteligentnych kontraktów na zabezpieczonych warunkach, tak aby Banque de France mógł wydawać i kontrolować obieg tokenów CBDC oraz aby transfer CBDC odbywał się jednocześnie z dostawą tokenów papierów wartościowych do portfeli inwestorów” – przekazało Banque de France.

Źródło: Bank Francji

Commerzbank i Deutsche Börse budują platformę opartą na blockchainie

Commerzbank i Deutsche Börse budują platformę opartą na blockchainie, która ma działać na rynku stokenizowanych nieruchomości i dzieł sztuki. Jak podały media, trzej partnerzy tworzą przejrzyste i płynne platformy obrotu aktywami, które nie zostały jeszcze dodane do rynku cyfrowego”. 

Źródło: CoinRepublic

Australia wykorzysta blockchaina do rejestracji gruntu

Australijska komisja senacka opublikowała właśnie dokument, w którym zaapelowała do rządu o stworzenie regulacji dla rynku kryptowalut i zbudowanie rejestru dot. gruntów, który ma być oparty na blockchainie.

„Komitet był pod szczególnym wrażeniem potencjału technologii blockchain w zakresie zwiększania wydajności w obszarze rejestrów gruntów i zaleca dalsze zbadanie tej kwestii w kontekście prac Rady Ministrów”

– przekazano w raporcie.

Źródło: aph.gov

Twórca Bitcoin Fog za kratkami

Operator Bitcoin Fog, Roman Sterlingov, został aresztowany przez FBI. Powód? Bitcoin Fog to mikser to Bitcoinów, który pomógł wyprać ponad 1,2 miliona BTC – około 335 809 383 USD. Platforma działała na rynku od jesieni 2011 r.

Ze względu na znaczny wzrost wartości Bitcoina w trakcie działania Bitcoin Fog – od niskiego poziomu około 2 USD wkrótce po uruchomieniu Bitcoin Fog jesienią 2011 r. do aktualnej wartości [ponad] 50 000 USD – Sterlingov był w stanie uzyskać znaczną aprecjację ze swoich zysków, które były przechowywane w Bitcoinie.

Obecna wartość klastra Bitcoin Fog – w tym środki klientów znajdujące się pod kontrolą Sterlingova i własne pieniądze Sterlingova – wynosi prawie 70 milionów dolarów”

– czytamy w komunikacie amerykańskiej skarbówki.

Źródło: storage.courtlistener.com 

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut