Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Bądź z nami na II Blockchain Tech Congress już 1-2 października

Mamy przyjemność zaprosić na drugą edycję BlockchainTech Congress. Już 1-2 października 2018 r., w Hotelu Westin w Warszawie!

12 września 2018 | 18:22

Mamy przyjemność zaprosić na drugą edycję BlockchainTech Congress. Już 1-2 października 2018 r., w Hotelu Westin w Warszawie! Jeśli jednak nie możesz pojawić się na wydarzeniu, to podobnie jak przy ostatniej edycji, będziemy na miejscu z naszą kamerą i przygotujemy serię relacji.

Co do tego jest pewność: Przed nami rewolucja! Światowa gospodarka zmienia się w zadziwiająco szybkim tempie. Pierwszym wielkim skokiem w przyszłość było upowszechnienie Internetu, teraz mówimy o nowatorskim procesie opartym na łańcuchu bloków. Ten szybki i dynamiczny postęp pociąga za sobą gruntowną  zmianę funkcjonowania całego biznesu. Tak jak nie wyobrażamy sobie teraz świata bez internetu, już niedługo nie będziemy mogli  się obejść bez technologii blockchain. A już tym bardziej nie będziemy mogli prowadzić nowoczesnej, rozwijającej się firmy.

Podczas wydarzenia będzie możliwość przyjrzenia się z bliska rewolucyjnej technologii zabezpieczania przeprowadzanych transakcji oraz danych. Poznaj konkretne przykłady wdrożeń rozwiązań korzystających z blockchain, które łatwo zaimplementujesz w swojej firmy.

Blockchain krok po kroku

Od czego zacząć? Oczywiście od edukacji. Mimo że o kwestii blockchain jest bardzo głośno, warto tłumaczyć od podstaw mechanizm tej rewolucyjnej technologii. Pomysłem podejścia do tego tematu jest odegranie symulacji przybliżającej zasady działania jednego z procesów opartych o łańcuch bloków. Z taką wiedzą można już się zastanowić nad wizją rozwoju gospodarki w perspektywie 3-5 lat. Prócz czysto hipotetycznych rozważań trzeba mieć również wiedzę, jaki jest poziom świadomości potencjalnych odbiorców technologii. W jakich obszarach pojawia się potrzeba  na zmiany i gdzie blockchain ma szansę zaistnieć? Płatności, pozyskiwanie i dystrybucja energii elektrycznej, przechowywanie danych zawartych w rejestrze ewidencji gruntów, rozliczanie podatków czy rejestracji samochodów… kto by pomyślał, że technologia kojarzona do tej pory jedynie z kryptowalutami, ma tyle praktycznych zastosowań w biznesie. Potencjał drzemiący w blockchain jest ogromny.

Podczas BlockchainTech Congress prelegenci jasno i zrozumiale pokażą jak przeprowadzić proces wdrożenia blockchain do biznesu. – Na tym kongresie możemy spotkać mnóstwo osób, które mają rozległą wiedzę dotyczącą blockchaina. Wiele informacji, które możemy dziś znaleźć, jest niepełne. Tutaj mamy wyjątkową możliwość zadawania pytań i wyjaśniania wątpliwości. Na takiego typu spotkaniach można naprawdę sporo się dowiedzieć – mówi Sylwester Suszek, CEO, BitBay.

Perspektywa międzynarodowa

Rewolucja, którą możemy obserwować, dotyczy całego świata. Poznanie strategii rozwoju światowych gospodarek daje szansę nie tylko na łatwiejsze przejście przez zmiany, które czekają polskie firmy, ale również garść inspiracji, których potrzebuje nowoczesny, szybko zmieniający się biznes. Duża łatwość założenia konta bankowego w Indonezji i Malezji, otwartość na kryptowaluty w RPA i Nigerii, nowy Jedwabny Szlak w Chinach, ustawa regulująca obrót  bitcoina w Japonii… Przykładów jest wiele. – BlockchainTech Congress to przede wszystkim forum wymiany doświadczeń. Pracujemy z nową technologią, która jest wdrażana w wielu miejscach, ale nikt jeszcze nie wie, jakie jest najlepsze zastosowanie tej technologii i w których branżach – mówi Wojciech Soleniec, Partner, EY. Dlatego podczas Kongresu prelegenci z Polski i z zagranicy przedstawią zastosowania blockchain w poszczególnych, konkretnych przykładach. Celem jest przeniesienie jak największej liczby rozwiązań w praktyki biznesowe np. do korporacji.  Nowa jakość, która dzięki temu powstanie, ma służyć firmom i być wartościowa dla samego odbiorcy. Jej celem jest zrewolucjonizowanie obecnego sposób funkcjonowania, na szybszy, łatwiejszy i bardziej bezpieczny.

Swoją obecność podczas II BlockchainTech Congress potwierdzili już:

  • Dave Ebbitt, Head of health informatics, Medicalchain
  • Marius Jurgilas, Członek Zarządu, Banku Litwy
  • Manuel Machado, Member of the EU Blockchain Observatory & Forum,Global Head of Blockchain Solutions at Worldline
  • Jakub Mościcki, Prezes Zarządu, Crypto Security Fund
  • Krzysztof Piech, CEO of Polish Blockchain Technology Acclerator
  • Grzegorz Pawlicki, Dyrektor Biura Innowacji i Doświadczeń Klienta, PKO Bank Polski

Blockchain staje się nową technologią, za pomocą której opisujemy biznes, a wkrótce całą rzeczywistość. Może się okazać, że już niedługo wyprze stare modele biznesowe i będzie nowym standardem wpływającym na całą gospodarkę. BlockchainTech Congress to odpowiedź na te zmiany.

Kongres realizowany jest w ramach działalności grupy MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe w Polsce dedykowane specjalistom, kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm.

Wszelkie informacje na temat II BlockchainTech Congress można znaleźć za pośrednictwem oficjalnej strony kongresu: www.blockchaintechcongress.pl oraz profili społecznościowych na portalach Facebook,  Twitter oraz LinkedIn.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut