Autorzy

Anton Bubiel

Zawodowo audytor procesów biznesowych, po godzinach doktorant SGH zajmujący się tematyką kryptowalut i technologii rozproszonych rejestrów. Prywatnie zapalony podróżnik i motocyklista.

Artur Wysoczański

Prawo studiował na Uniwersytecie Opolskim, a następnie Wyższej Szkole Menadżerskiej w Legnicy. Do kręgu jego zainteresowań należą tematy z obszaru prawa gospodarczego oraz prawa nowych technologii. Na łamach cyfrowej ekonomii publikuje artykuły dotyczące prawnych aspektów rynku kryptowalut i nowych trendów technologicznych w gospodarce z ukierunkowaniem na kraje byłego bloku wschodniego.

Daniel Haczyk Daniel Haczyk

Założyciel serwisu, redaktor naczelny. Serwis ‘Bitcoinet’ założył w czasie studiów na University of Wolverhampton w Anglii. Posiada wykształcenie artystyczne w zakresie reklamy wizualnej i produkcji wideo. Właściciel firmy BitSky Multimedia, zawodowo zajmuje się marketingiem i produkcją wideo. Członek Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin. Członek założycielski Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii. Walutami cyfrowymi i technologią blockchain interesuje się od 2012 roku.

Daria Gaca

Advisor ICO i STO, CEO w ICO&CRYPTO Angels, analityk rynku kryptowalut i STO/ICO, członek założycielski wspierający Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii, współautorka materiałów edukacyjnych, artykułów oraz prelegent na eventach i konferencjach dotyczących rynku kryptowalut i technologii blockchain.

Jacek Sadulak

Autor, rocznik 1975, jest ekonomistą, ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu, jak również liczne kursy i szkolenia. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Jego obszar badawczy to pieniądz - jego rola i znaczenie, oraz zarządzanie. Ma żonę i czwórkę dzieci.

Jacek Walewski Jacek Walewski

Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot. kryptowalut w Sejmie. Od lipca 2017 r. pełni funkcję sekretarza w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

Kacper Żytkowicz

Zajmuje stanowisko Dyrektora ds. Rozwoju w berlińskim biurze IOS Foundation (Binance: IOST). IOST to blockchain nowej generacji, który jest zdecentralizowany, skalowalny oraz oparty na open source.

Aisza Brandys Aisza Brandys

PR Manager w BitSky i redaktor serwisu Cyfrowa Ekonomia. Posiada wyższe wykształcenie w zakresie komunikacji społecznej, absolwentka English in Public Communication. Biegle posługuje się językiem angielskim oraz językiem hiszpańskim w stopniu komunikatywnym. Posiada wiedzę merytoryczną z zakresu Public Relations. Prywatnie pasjonatka nowych technologii.

Entuzjasta Bitcoin. Mocno związany z austriacką myślą ekonomiczną. Absolwent Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Twórca The Bitcoin Jar.

Mateusz Kocot Mateusz Kocot

Współzałożyciel serwisu Cyfrowa Ekonomia. Redaktor, tłumacz, lektor. Absolwent Filologii Angielskiej na University of Wolverhampton.

Wynalazca Rublon. Ekspert ds. ochrony kont usług chmurowych.

Paweł Janiec

Poseł konferencji ?Forum Prawa Mediów Elektronicznych?, w której w tym roku temat obejmie prawne, ekonomiczne i finansowe ujęcie walut wirtualnych i cyfrowych.

Piotr Bieroń

Na co dzień Piotr pracuje w Quark sp. z o.o., pierwszym w Polsce stacjonarnym kantorze Bitcoin, gdzie za żywą gotówkę klient może kupić lub sprzedać swoje bitcoiny. Kantor mieści się w Warszawie, przy ul. Świętokrzyska 18, lokal 119."

Rafał Kiełbus Rafał Kiełbus

Z Bitcoinem od 2011/2012 roku, Bardzo Zły Moderator na Polskim Forum Bitcoin od 2012, Develpoer Blockchain w Polskim Akceleratorze Technologii Blockchain, członek Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin, członek zarządu Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii. Deweloper przy projektach Polcoin, PLNCoin i dPLN. Autor artykułów, prezentacji i prelekcji pod wspólnym tytułem “Rafał prostuje Bitcoina” w zakresie technicznych aspektów Bitcoin, kryptowalut, blockchain, smartkontaktów.

Prawnik, który na Cyfrowej Ekonomii zajmuje się biznesowymi aspektami kryptowalut. W wolnych chwilach game developer.

Rafał Prabucki Rafał Prabucki

Absolwent Uniwersytetu Opolskiego i Politechniki Gdańskiej. Na chwilę obecną doktorant w Centrum Problemów Prawnych Techniki i Nowych Technologii Uniwesrytetu Opolskiego.