Bitcoin na Twitterze? SEC ostrzega przed IEO. Podsumowanie tygodnia #298
Miniony tydzień to ponownie skok kursu BTC. Zapewne powodów tego jest wiele. My jednak zajmiemy się tym, co dzieje się na poziomie fundamentów.
Bitcoin na Twitterze?
To na razie plotka, ale ponoć jest coś na rzeczy. Poza tym, jeśli tylko okaże się prawdą, czeka nas wielki news. O co chodzi? Twitter planuje ponoć wprowadzenie u siebie systemu płatności „tipów”. Userzy platformy mieliby móc nagradzać się wzajemnie napiwkami. A że CEO portalu, Jack Dorsey, jest fanem BTC, media sugerują, że jest szansa na to, że na Twitterze jednostką płatniczą do napiwków stanie się BTC. Byłby to wielki news dla kryptowalut.
Już wcześniej sugerowano, że Dorsey pracuje nad „zdecentralizowaniem” swojego portalu.
Źródło: Coinspace
Wenezuela: ropa tylko za Petro
Nicolas Maduro, prezydent Wenezueli, nie poddaje się. Nadal chce wepchnąć Petro, cyfrową walutę kraju, komu tylko się da. Rozdawał ją już za darmo emerytom, wymusił na obywatelach płacenie nią za wyrabianie paszportu, ale nadal Wenezuelczycy nie chcą płacić Petro.
Teraz zaś Maduro chce sprzedawać swoją ropę w zamian za tylko i wyłącznie Petro. Chodzi konkretnie o 4,5 miliona baryłek ropy z certyfikowanej rezerwy 30 milionów baryłek utrzymywanej przez Petroleum of Venezuela.
„Przygotowujemy się do drugiej fazy, która pozwoli na bardziej wydajne wykorzystanie kryptowaluty”
– twierdził Maduro, przemawiając przed parlamentem.
„Wiele osób nie chce przestawiać się na Petro, ponieważ ich działalność jest wyrażona w dolarach. Mafia i inni złodzieje nie lubią kryptowaluty, ponieważ odcina im ręce”
– dodał.
Źródło: Bitcoinist
SEC ostrzega przed IEO
SEC ostrzega przed nowym modelem zbiórek opartych na kryptowalutach. Chodzi o IEO.
“IEO są najnowszym osiągnięciem w szybko ewoluującej przestrzeni zasobów cyfrowych”
– twierdzi SEC.
“Zachowaj ostrożność, rozważając inwestycję w IEO”
– czytamy jednak dalej.
“IEO mogą być przeprowadzane z naruszeniem federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych (…)” – dodano.
Komisja dodaje, że “istnieją ważne kwestie, o których inwestorzy powinni wiedzieć przed zainwestowaniem w IEO”. Chodzi o różne kwestie prawne dot. IEO.
Źródło: SEC
Ripple lobbuje w USA
Okazuje się, że Ripple jako firma lobbuje w USA. Oczywiście w sprawie kryptowalut. Przez 3 pierwsze kwartały 2019 r. wydano na to 170 tys. USD, z kolei w 2018 r. aż 450 tys. USD. Co znamienne, firma nie stara się dotrzeć tylko do kongresmenów, ale głównie do ludzi z Białego Domu.
Ripple zatrudnia m.in. doradcę politycznego Rona Hammonda, który stworzył Token Taxonomy Act z 2019 r. (H.R. 2144), który ma stanowić kompleksowy akt prawny wspierający firmy i innowatorów w dziedzinie blockchaina.
Źródło: OpenSecrets