Dascoin na łopatkach. Informacje Tygodnia #236
Tokeneo – nowa polska giełda
Na rynku startuje Tokeneo. Nowy polski kombajn krypto walutowy to kantor i giełda, które do tego mają być zapędzone ICO. Na stronie projektu mogliśmy przeczytać w minionym tygodniu:
“Po pierwsze – wystartowaliśmy z sukcesem (i wydaje się nam ważne, żeby to podkreślić) satelitarny produkt – Tokeneo.cash. W skrócie – jest to kantor, który umożliwia osobom nieposiadającym kryptowalut założenie swojego pierwszego wirtualnego portfela i dokonywanie tam transakcji oraz udział w naszym ICO.
O tym jak działa to narzędzie, jakie ma funkcjonalności oraz jak z niego korzystać, pokazywaliśmy niedawno w jednym z odcinków naszego programu: Bitcoin Sofa, który znajdziecie pod TYM LINKIEM.
Po drugie – uruchomiliśmy zbiórkę ICO, która – zgodnie z założonym planem – wystartowała 8 października 2018 roku. Koniec tego projektu planowany jest na dzień 30 grudnia 2018. Więcej o przyświecającej nam idei oraz całej koncepcji, dowiecie się w TYM MIEJSCU.
Po trzecie – zaplanowaliśmy naszą przyszłość, którą z dużym prawdopodobieństwem potrafimy przewidzieć i oszacować.”
Start giełdy – Tokeneo 1.0 – zaplanowany jest jednak dopiero na pierwszy kwartał 2019 roku.
Dascoin na łopatkach
Kontrowersyjny projekt Dascoin, zdaniem wielu podszywający się pod kryptowalutę, ma poważne problemy. Sprawą oficjalnie zajęło się polskie Centralne Biuro Śledcze. Służby zajęły już 44 mln środków. Projektowi grozi zarzut z art. 286 par. 1 kodeksu karnego, czyli przestępstwo oszustwa.
Doniesienia medialne zaczęły się od newsa z obozu fundacji Trading Jam:
“W dniu dzisiejszym do Fundacji Trading Jam dotarło pismo od Prokuratury Okręgowej w Warszawie informujące o wszczęciu śledztwa na podstawie naszego zawiadomienia. Zawiadomienie dotyczyło możliwości popełnienia przestępstwa z art. 286 §1 kk, czyli doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzania mieniem, przez osoby „naganiające” na zakup licencji, która według zapewnień promotorów programu, miała uprawniać do wydobywania kryptowaluty.
Podejrzenia naszej fundacji wzbudziły niebotyczne zyski obiecywane przez promotorów DasCoina, co w naszej ocenie wypełniało czynności opisane we wspomnianym wyżej artykule Kodeksu Karnego: Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. – można było znaleźć na stronie głównej fundacji TradingJam początkiem października.”
Wcześniej o problemie władze były informowane ze strony Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin i posłanki Mirosławy Nykiel (PO).
Ripple się bogaci!
Ripple poinformowało, że jej przychody ze sprzedaży tokenów XRP podwoiły się w trzecim kwartale w porównaniu z drugim kwartałem 2018 r. Wynika to z raportu kwartalnego spółki opublikowanego 25 października.
W Q3 2018 firma XRP Markets Report sprzedała tokenów za 163,33 mln USD, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w poprzednim kwartale. Sprzedaż została rozdzielona pomiędzy Ripple i jej spółkę zależną XRP II, LLC.
Blockchainowy smartfon jeszcze w listopadzie!
Subskrybenci listy mailingowej firmy Sirin Labs otrzymali w minionym tygodniu ciekawego maila. Dowiadujemy się z niego (w końcu), kiedy Finney, czyli smartfon przedsiębiorstwa ujrzy światło dzienne. Ma on mieć premierę 28 listopada br. W mailu czytamy też:
“Z przyjemnością ogłaszamy, że FINNEY będzie dostępny do zakupu za pośrednictwem Amazon!
Najlepszy smartfon blockchain będzie dostępny na rynkach USA, Kanady, Meksyku, Danii, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Hiszpanii i Japonii.
Rynki Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Hiszpanii i Niemiec będą również służyć jako centra dystrybucyjne dla całej Unii Europejskiej.”
Sirin Labs przypomina jednocześnie o możliwych formach płatności za urządzenie:
“Niedawno ogłosiliśmy, że będziecie w stanie zapłacić za FINNEY za pomocą BTC, ETH i fiatów, a także za SRN.
SRN zawsze będzie akceptowaną i domyślną walutą, ponieważ token napędza nasz ekosystem i utrzymuje go w dobrym stanie.”
Co istotne, firma tworzy własny sklep ze zdecentralizowanymi aplikacjami, w którym walutą będzie właśnie token SRN.