Reklama:

Ekonomia. Krótka historia

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Polski bank otwiera się na kryptowaluty. „Epicki Flip” zakończony. Podsumowanie tygodnia #529

Pierwszy tydzień lipca obfitował w nowości technologiczne. Alior Bank otwiera się na bitcoina poprzez handel CFD, a WhatsApp planuje współpracę z AI Meta. W Polsce zakończył się eksperyment tokenizacji nieruchomości, a Fed rozważa zmiany w stóp procentowych.

10 lipca 2024 | 10:11

Za nami pierwszy tydzień lipca. Co wydarzyło się na rynku nowych technologii?

Polski bank otwiera się na bitcoina

Alior Bank ogłosił, że umożliwia swoim klientom handel CFD bitcoina i etheru. Co to oznacza? Nie, nie to, że instytucja ta umożliwi wam kupno kryptowalut. Daje jednak możliwość wejścia na rynek kryptowalut bocznym wejściem, właśnie poprzez handel CFD. Warto jednak wyjaśnić, że kontrakty te to rodzaj zakładów o przyszły kurs aktywów, na których są oparte. Nie dają jednak możliwości lokowania kapitału w „fizycznego” bitcoina.

Źródło: Alior

„Epicki Flip” zakończony

Rafał Zaorski zakończył swój eksperyment dot. tokenizacji nieruchomości. Jego „Epicki Flip” okazał się jednak klęską. Z przyczyn od niego niezależnych nie udało się dokonać tokenizacji. Przeszkodził sąd i… sąsiedzi, którzy obawiali się skutków tego, by lokal przy ul. Złotej 44 w Warszawie został własnością ogromnej liczby inwestorów.

Wszystkim osobom które wzięły udział są zwracane środki” – ogłosił na X Zaorski.

Źródło: X

WhatsApp zostanie uzbrojony w AI

WhatsApp zostanie uzbrojony w AI. W wersji beta tej aplikacji na Androida 2.24.14.20 jest opcja, która umożliwia sztucznej inteligencji Meta AI reagować na zdjęcia, analizować je, a potem dostarczać informacji na ich temat (np. dodając kontekstu, czyli zapewne wskazując, gdzie wykonano fotografię) lub dokonywać ich edycji.

Źródło: Chip

Nowe informacje w sprawie stóp procentowych

Jerome Powell, stojący na czele Fedu, zeznawał przed senacką komisją bankową. W czasie debaty pojawił się temat stóp proc. i tego, dlaczego bank centralny USA nadal nie obniża stóp procentowych.

„Niewłaściwe byłoby, gdyby Rezerwa Federalna obniżyła stopy procentowe, dopóki nie będzie miała pewności, że inflacja w sposób trwały zmierza w kierunku 2%”, odparł.

Warto jednak dodać, że ostatnie dane z rynku pracy mogą skłonić Fed do pierwszych cięć. Okazuje się bowiem, że bezrobocie w USA wzrosło (mimo oczekiwań analityków, że pozostanie na stałym poziomie).

Źródło: Youtube

Reklama:

Quark