Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

36 proc. badanych słyszało o Bitcoinach – raport banku Millenium

36% badanych słyszało o Bitcoinach. Najchęniej używają ich osoby w wieku 16-19 lat, w tej kategorii 5% mężczyzn i 2% kobiet korzystało z bitcoinów.

11 stycznia 2017 | 17:57

Grupa IQS przeprowadziła na zlecenie Banku Millenium badanie ?Pokolenie Millennium w świecie finansów i nowych technologii, na tle generacji X i Z?, weryfikujące wiedzę, preferencje i podejście Polaków w wieku 16-40 lat do finansów oraz nowych technologii.

raport Banku Millenium
Źródło: raport Banku Millenium

Z badania wynika, że prawie połowa Polaków w wieku 16-40 lat słyszała już o płatnościach telefonem z BLIKIEM, a korzysta z niego około 10%. O bitcoinach słyszało mniej – bo 36% badanych, a 4% badanych korzysta z bitcoinów. Najbardziej zaznajomieni z nowymi technologiami płatniczymi są mężczyźni i osoby w wieku 16-19 lat. W tej kategorii wiekowej 5% mężczyzn i 2% kobiet korzystało z bitcoinów. W przypadku osób w wieku 33-40 lat już tylko 2% badanych używa bitcoinów. W raporcie banku przeczytamy:

Rozwój cyfryzacji i mediów społecznościowych daje szereg dodatkowych możliwości i sprzyja rozwojowi takich trendów, jak np. sharing economy czy crowdfunding. Sharing economy to gospodarka współdzielenia, a także zarobek. Według przyjętej definicji ekonomia dzielenia się polega przede wszystkim na zysku obu stron. Uczestnikami tego zjawiska są np. osoby korzystające z serwisu do wspólnych przejazdów samochodowych, czy korzystający z couchsurfingu. Jak pokazuje nasze badanie, w akcji sharing economy wzięło udział 6 proc. badanych.

Z badania wynika także, że większość Polaków nie wie co oznacza pojęcie FinTech, Tylko 11 proc. osób w wieku 16-40 lat słyszało o tego typu firmach świadczących usługi finansowe.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut