Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Zwolennik BTC przestaje być CEO Twittera. Podsumowanie #394

2 grudnia 2021 | 12:17

Jak co tydzień wracamy do naszych podsumowań dot. świata kryptowalut.

Jack Dorsey przestaje być szefem Twittera

Jack Dorsey ustąpił właśnie ze stanowiska dyrektorami generalnego Twittera. Jego miejsce zajął Parag Agrawal.

To o tyle ważna wiadomość, że Dorsey jest zwolennikiem kryptowalut i od dawna starał się wprowadzić do Twittera elementy blockchaina.

Okazuje się, że nowy CEO także jest zwolennikiem kryptowalut.

Anonimowe źródło portalu Decrypto przekazało:

Parag został integralną częścią Bluesky (zdecentralizowany projekt Twittera), więc można śmiało powiedzieć, że wierzy on w kryptowaluty. A nawet gdyby tego nie robił, Twitter potrzebuje wzrostu zainteresowania i zaangażowania, a kryptowaluty są bardzo istotną społecznością w tym zakresie.

Źródło: PR News Wire

Korea Płd. od 2023 wprowadza podatek od kryptowalut

W Korei Płd. od 2022 r. miano wprowadzić podatek od kryptowalut. Przeciwko temu protestowała opozycja. Okazuje się, że ostatecznie danina wejdzie w życie, ale od 2023 r.

Nowa ustawa wejście w życie później, bowiem – jak wskazali niektórzy jej krytycy – posiadała błędy, które mogły spowodować, że posiadacze kryptowalut, którzy hodlowali je w prywatnych portfelach przed wejściem w życie przepisów podatkowych, zostaliby efektywnie opodatkowani od pełnej wartości tych aktywów, a nie tylko od osiągniętych przez siebie zysków.

Źródło: MT

Snoop Dogg emituje NFT

Znany raper Snoop Dogg emituje „Decentralized Dogg”, czyli swoje pierwsze NFT. To graficzny kolaż, który składa się z różnych zdjęć muzyka z różnych etapów jego życia i muzycznego tła. Jego autorem jest artysta Coldie.

NFT trafi na aukcję na rynku SuperRare.

MicroStrategy znów kupuje BTC

Ostatnie spadki na rynku BTC okazały się okazją do zrobienia zakupów przez MicroStrategy. Michael Saylor, dyrektor generalny firmy, ogłosił właśnie, że spółka kupiła aż 7002 BTC. Łącznie transakcja opiewała na 414,4 miliona dolarów. Średnia cena za jedną monetę to około 59 187 USD.

Źródło: Twitter

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut