Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Zostań reżyserem dzięki AI. Terroryści chętnie korzystają z Tron. Złoto walczy o nowe ATH. Podsumowanie tygodnia #497

29 listopada 2023 | 10:00

Wracamy do naszego podsumowania najważniejszych newsów ze świata nowych technologii. Tym razem zaczniemy od AI, która chce uczynić z każdego z nas reżysera.

Zostań twórcą filmów dzięki AI

Pika Labs oferuje swoje narzędzie Pika 1.0, które umożliwia tworzenie klipów na bazie opisów (promptów). Program pozwoli też na modyfikację video – np. zmianę ubrania postaci widocznych na ekranie, ich otoczenia, itd.

Jesteśmy podekscytowani możliwością przedstawienia Pika 1.0, ważnej aktualizacji produktu, która obejmuje nowy model sztucznej inteligencji umożliwiający generowanie i edytowanie filmów w różnych stylach, takich jak animacje 3D, anime, kreskówki i filmy

– podano w poście na blogu Pika Labs.

Źródło: Decrypt

Złoto walczy o nowe ATH

Na rynku złota widzimy walkę królewskiego metalu o nowe ATH. To wynosi 2 082,80 (zarejestrowane w maju br.). W momencie pisania tych słów cena 1 uncji kruszcu wynosi 2044 USD.

Dlaczego złoto drożeje? To efekt taniejącego dolara. Waluta USA traci na wartości m.in. przez oczekiwania inwestorów, którzy zakładają, że Fed zakończył już cykl podwyżek stóp proc. i za parę miesięcy zacznie je obniżać, co przełoży się na wzrosty na większości rynków.

Terroryści wolą Tron

Terroryści wspierani przez Iran nie korzystają z bitcoina, ale z kryptowaluty i sieci Tron. Powód? Ten blockchain jest tańszy i szybszy. Wiadomo, że w okresie od lipca 2021 do października 2023 izraelski oddział policji National Bureau fon Counter Terror Financing (NBCTF) zamroził aż 143 portfele w sieci, które należały ponoć do terrorystów. Twórca Tron, Justin Sun, w odpowiedział na te doniesienia informacją, że pomaga w walce z takimi działaniami przestępców.

Źródło: reuters.com

Zmarł Charlie Munger

Kończymy smutną wiadomością. Kończy się pewna epoka. Zmarł bowiem Charlie Munger, wspólnik Warrena Buffetta. Razem stali na czele Berkshire Hathaway. Był znanym krytykiem kryptowalut, ale nie można odmówić mu talentu do inwestowania.

Berkshire Hathaway – mimo sceptycyzmu szefostwa względem kryptowalut – inwestowało m.in. w blockchainowy bank, Nubank.

Munger miał 99 lat.

Źródło: businessinsider.com.pl

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut